• ALTIN (TL/GR)
  2.559,20
  % 0,41
 • ÇEYREK ALTIN
  4.146,00
  % 0,67
 • YARIM ALTIN
  8.317,00
  % 0,67
 • TAM ALTIN
  16.383,67
  % 0,61
 • CUMHURIYET ALTINI
  16.608,00
  % 0,67
 • AMERIKAN DOLARI
  33,0413
  % 0,65
 • € EURO
  36,0249
  % 0,40
 • BIST 100
  11.064,85
  % 0,37

Gremse Altın

Gremse Altın

Gremse Altın

Gremse Altın özellikle yatırım yapmak amacıyla altın satın almak isteyen kişilerin detaylı olarak araştırdıkları konular arasında yer almaktadır. Son dönemlerde artan altın fiyatları altına olan rağbet düşürmüş gibi gözükse de bir hayli fazladır. Altın, piyasada farklı renk ve ayar seçenekleriyle insanların beğenisine sunulmaktadır. Söz konusu ileriye dönük yatırım yapmak olduğu zaman insanların seçimleri de farklılık gösterir. İnsanların altına olan ilgilisi, yatırım amacıyla satın alınan altın çeşitlerinin görünümlerinden ziyade piyasa üzerinde sahip oldukları değeridir.

Anlık Gremse Altın Fiyatı

Alış40.922,08
Satış40.922,08
Değişim0,52
Son Güncelleme:

Gremse Altının Denkleri

Gremse Altın

İnsanlar ilerleyen dönemlerde sattıkları zaman kendilerini kara geçirerek ürünleri tercih etmektedir. Yatırım amacıyla satın alınacak altın çeşitleri oldukça geniş bir yelpazede olması alacaklar için ise fırsat sunmaktadır. Seçenekleri detaylı bir şekilde incelediğiniz zaman karşınıza çeyrek altın, yarım altın, tam altın, cumhuriyet altını ya da reşat altın gibi değişik modelleri ortaya çıkmaktadır. Bu seçenekler uzun yıllardan beridir en ideal yatırım araçları arasında yer almaktadır. Tüm bu seçeneklerle beraber gremse altın da yatırım yapmak isteyen kişiler için uygun olabilir. Cumhuriyet altını için detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz

 Gremse Altın Nedir

Gremse teriminin özü aslında çok uzun dönemlere dayanır. Üstünde imparator Franz Joseph’in portresini yer aldığı Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’na ait olan altın paraya, Almanca dilimde verilmiş olan Kremintz adından gelir. Devlet tarafından güvence altına alınarak devlet eliyle hazine tarafından bastırılan bir altın türüdür. Gremse altının ön yüzünde ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün portresi yer almaktadır. Ayrıca portrenin etrafında 32 adet yıldızdan oluşmaktadır. Bununla beraber yıldızların defne yapraklı çelenk motifleri de ön plana çıkar.

Arka yüzünde ise Türkçe dille yazılmış olan Türkiye Cumhuriyeti Darphanesi ibaresine yer verilmiştir. Ayrıca bu ibarenin hemen altında basıldığı tarih vardır. Bu altın çeşidi genel olarak yatırım amacıyla satın alındığı için çokça bilinmemektedir. Diğer adı aynı zamanda iki buçukluk dur. Kadınların bir kısmı Gremse altını boyunlarına da takı olarak takarak kullanmaktadır.

Gremse Altın Kaç Gramdır

Gremse Altın
Gremse Altın

Gremse altın nedir diye araştırma yapan çoğu insan aynı zamanda kaç gram olduğu hakkında bilgi alma imkânını bulabilirler. Bütün altın çeşitlerinde olduğu gibi bu altın çeşidinde de ağırlığı önemlidir. Bu altın çeşidi 22 ayar özelliğindedir. İçerisinde %91,6 oranında saf altına bulunur. Bu oranı altının bir kenarında görme imkânı bulunmaktadır. Ürünlerin kaç ayar olduğu milyem oranıyla ifade edilmektedir. Yani elinizdeki ürünü detaylı bir şekilde incelediğiniz zaman bir köşesinde 916 sayısını göreceksiniz. Bu Gremse altın ilk etapta kulpsuz olarak dizayn edilmiş ilerleyen dönemlerde ise isteğe bağlı olarak kulp detayı ilave edilmesi ile birlikte ürün kulplu ağırlığı 18,15 gramdan oluşmuştur. Has ağırlığı ise 16,05 gram, çapı ise 40 mm şeklinde ölçülmüştür.

Gremse Kaç Çeyrek Eder

Gremse hakkında meraklı bir şekilde araştırma yapan insanlar bir yandan da ürünün diğer özellikleri hakkında bilgi sahibi olabilirler. İki buçukluk olarak bilinen bu altın çeşidinin kaç tane çeyrek altına denk olduğu özellikle en çok merak uyandıran konudur. 5 adet yarım altın değerine eşit olan gremse diğer adının iki buçukluk olmasının bir diğer sebebi ise tam altın çeşidinin tamı tamına iki buçuk katı olmasından dolayı bu ismi almıştır. Aynı zamanda da 10 adet çeyrek altın etmektedir. Bu özelliklerine baktığınız zaman ürün altın piyasası üzerinde bir hayli değer görmektedir.

Gremse Altın Almak Avantajlı Olur Mu

Gremse Altın

Gremse altın çeşidi hakkında merak edilen bir diğer konu da ürünün avantajlı olup olmadığı konusudur. Piyasa genelinde bir araştırma yaptığınız zaman, ürün biraz pahalıya satılmaktadır. Bu nedenle alım ve satım durumu düşünüldüğünden daha çok yapılmamaktadır. Ancak sahip olduğu özelliklere baktığınız zaman da son derece değerli ve karlı bir yatırım çeşididir. Tıpkı diğer ziynet çeşitlerinde olduğu gibi piyasa üzerinde bulabilirsiniz. Kuyumcu, banka, döviz büroları ya da sarraf gibi yerlerden temin etme şansını bulabilirsiniz. Dilediğiniz zaman da yine bu mekânlarda bozdurma şansınız olmaktadır. Özellikle kısa vade yerine uzun vadede düşündüğünüz zaman hatırı sayılır bir kar yapabilirsiniz.

En İyi Altın Yatırımı Rehberini buradan inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Anlık Altın

error: Seçim Çalışmıyor