• ALTIN (TL/GR)
  2.559,20
  % 0,41
 • ÇEYREK ALTIN
  4.146,00
  % 0,67
 • YARIM ALTIN
  8.317,00
  % 0,67
 • TAM ALTIN
  16.383,67
  % 0,61
 • CUMHURIYET ALTINI
  16.608,00
  % 0,67
 • AMERIKAN DOLARI
  33,0413
  % 0,65
 • € EURO
  36,0249
  % 0,40
 • BIST 100
  11.064,85
  % 0,37

En İyi Altın Yatırımı Rehberi

En İyi Altın Yatırımı Rehberi

En İyi Altın Yatırımı Rehberi

Yüzyıllardır bilgili yatırımcılar, dengeli bir portföyün parçası olarak altının öneminin farkındalar. Altın, servet çeşitlendirmesi sunmanın yanı sıra, çalkantılı ekonomik zamanlara karşı nihai sigorta ve koruma sunan yatırımcılar için dünyaca ünlü bir güvenli limandır.

Tarih, altının zamansız bir varlık olduğunu, yalnızca başarılı bir servet koruyucusu olduğunu kanıtlamakla kalmayıp, aynı zamanda yüksek altın fiyatlarının ve rekor talebin diğer birçok yatırım türünden daha iyi performans göstermesini sağladığını göstermektedir.

2008 mali krizinin ardından dünya, küresel Kovid-19 pandemisi ile bir kez daha benzeri görülmemiş bir ekonomik belirsizlikle karşı karşıya. Merkez bankalarının bu tehdide tepkisi, para basmanın yeni seviyelere ulaştığını, ulusal borçların birçok ülke için barış zamanı rekorlarına tırmandığını ve yeni bir enflasyon riski yarattığını gördü.

Altın, Ağustos 2020’de tüm zamanların en yüksek seviyesine tırmandı ve o zamandan beri geri çekilmesine rağmen yatırımcı talebinin desteğiyle yüksek kalmaya devam ediyor. Düşük faiz oranları ve enflasyon, önümüzdeki aylarda ve yıllarda rekor kırılabileceğini görebilecek daha fazla potansiyel kazanç elde etmek için altına iyi bir destek sunuyor.

Bu arada, Brexit’in yansımaları, ABD-Çin ticaret savaşı, Orta Doğu’da bozulan ilişkiler ve iklim değişikliğinin tümü, küresel ekonomi için hala gelmeyi bekleyen büyük ekonomik zorluklar sunuyor. Altın daha sonra hayati bir güvenli liman sunar ve çeşitli portföylere hoş bir ektir.

En iyi altın yatırımı rehberinde altının nereden satın alınacağı hakkında daha fazla bilgi bulacaksınız.

Altın Nasıl Alınır?

En İyi Altın Yatırımı Rehberi
En İyi Altın Yatırımı Rehberi

Kılavuz, tüm yatırımcılar için gerekli okumaları sağlar. Daha önce hiç altın satın almadıysanız, yeni başlayanlar için nasıl altına yatırım yapılacağını açıklamaya yardımcı olabiliriz. Bununla birlikte, deneyimli yatırımcılar bile yararlanabilir ve bu kılavuz, neden altın ve nereden altın satın alınacağı da dahil olmak üzere, altın paralara ve külçelere nasıl yatırım yapılacağına dair mutlaka okunması gereken bilgiler ve tavsiyelerle doludur.

Kılavuz ayrıca külçelere karşı madeni paralara, altınlara karşı gümüşe, kağıt ve elektronik altın yerine fiziksel altına sahip olmanın faydalarına ve çok daha fazlasına bakar.

En iyi altın yatırımı rehberinde altın ne zaman alınır hakkında daha fazla bilgi bulacaksınız.

Neden Altın’a Yatırım Yapmalısınız?

Altının iyi bir yatırım olup olmadığını anlamak için insanların neden altın aldığını anlamak önemlidir.

Ekonomik belirsizlik ve istikrarsızlık dönemlerinde altın satın almak diğer varlıklardan daha mantıklıdır. Bankacılık sistemine ve dünya ekonomisine tüm zamanların en düşük seviyesinde olan güven ile, külçe altın nihai sigorta olabilir ve herkesin yatırım portföyünün önemli bir parçası olarak hareket etmelidir. Ünlü sarı metal her zamankinden daha fazla talep görürken, insanların altın alması için birçok neden var.

Altına sahip olmak, servetinizi korumanın ve muhtemelen bu belirsiz zamanlarda sağlıklı bir getiri elde etmenin nihai yolu olabilir. İnsanların asırlık sorusu – param gerçekten nerede güvende? Ve giderek daha fazla insan en eski yanıtı seçiyor: ALTIN.

En iyi altın yatırımı rehberinde nerede saklamalıyım hakkında daha fazla bilgi bulacaksınız

Neden Fiziki Altın Almalısınız? Fiziksel Altın ve ETF’ler

En İyi Altın Yatırımı Rehberi
En İyi Altın Yatırımı Rehberi

Eskilerin söylediği gibi; tutmazsan, sahip olmazsın. Elektronik altın (ETF) veya kağıt altın

satın almak yerine, altınınızı fiziksel olarak elinizde tutmanın gerçekten sayısız faydası vardır. Bankacılık istikrarsızlığının, düşük faiz oranlarının, düşük performans gösteren döviz piyasalarının, değişken hisse senetlerinin ve tekrarlanan para basma turlarının olduğu bu öngörülemeyen ekonomik zamanlarda, altın türbülansa karşı hoş bir koruma sunuyor. Ancak herhangi bir altın türü değil, fiziksel altın. Fiziksel altın, her zaman bir değeri olacak ve her zaman zamanın testini sürdüren zamansız bir varlıktır. Fiziksel altın külçelerini ve/veya altın paraları tutmak, servetiniz için nihai kontrol ve sigorta sağlar.

Altın Nereden Alınır?

Araştırma her şeydir. Çevrimiçi altın satın alma kararınız hafife alınmaz ve kendi araştırmanızla desteklenmelidir. İş seçtiğiniz altın satıcısını seçmeye geldiğinde yine araştırma hayati önem taşır.

İnternet ve en iyi altın yatırımı rehberi araştırmanızı başlatmak için en iyi yerdir.

İnternet, dünya çapında milyonlarca insanın tarafsız deneyimleri, görüşleri ve tavsiyeleri hakkında bilgi sahibidir. Kulağa garip geliyor, ancak neden sadece kuyumcuların marka adını Google’a yazarak araştırmanıza başlamıyorsunuz? İnternet gerçekten de şirketlerin hiçbir kontrolünün olmadığı dünyanın en büyük açık forumudur.

Bir kuyumcunun olumsuz bir çevrimiçi itibara sahip olup olmadığı çabucak ortaya çıkacaktır, bu durumda her ne pahasına olursa olsun kaçınılmalıdır.

Altına Ne Zaman Yatırım Yapılır?

Geçmiş verilere baktığımızda, altın fiyatının düşük seviyelerde olduğu sürekli artışlardan önce altın satın almak için harika bir zaman olarak tanımlamak kolaydır. Altın fiyatının düşük olduğu dönemlerde has altın alım kervanına katılmak için başka bir büyük fırsat sundu. Artık günlük olarak duyulan en yaygın sorulardan bazıları; Altın almak için çok mu geç ve altın fiyatı daha ne kadar yükselmeye devam edebilir? Anlık altın fiyatlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Ne yazık ki, ne zaman altın alınacağını bilmek için kesin bir bilim yok, ancak çoğu başarılı yatırımcının onlara yardımcı olmak ve dikkat etmek için kullandığı birçok etkili ve zamansız teknik ve gösterge var.

Külçe Altın Mı Çeyrek Yarım Tam mı

Altın yatırımında yeni olsanız da olmasanız da külçe altına mı yoksa çeyrek yarım tam cumhuriyet altınına mı yatırım yapacağınıza karar verirken biraz düşünmeniz gerekir. Bu kararı vermeden önce, kesin bir doğru ya da yanlış cevap olmadığı için araştırmanızı yapmanız tavsiye edilir, bireysel yatırımcının ihtiyaçlarına ve koşullarına göre değişiklik gösterecektir. Bununla birlikte, başka bir yatırım yaparken olduğu gibi, dikkate alınması gereken birkaç faktör vardır: Yatırımınızın değeri ve ürün primleri, altınınızı ne kadar süreyle tutmayı planladığınız, nasıl saklayacağınız,

Altın Mı Gümüş Mü Almalıyım

En İyi Altın Yatırımı Rehberi
En İyi Altın Yatırımı Rehberi

Birçok yatırımcı altın mı yoksa gümüş mü alacağına karar vermek için zaman harcar, ancak en bilgili yatırımcılar her ikisine de sahiptir. Altın belirsiz ekonomik zamanlara karşı nihai sigorta ve korumayı sunabilirken, gümüş daha spekülatif bir yatırımdır. Altın ve gümüşün her ikisi de yaygın olarak yatırılan değerli metaller olmasına rağmen, gümüş, önemli karlar elde edebilen tamamen farklı bir yatırımdır. Bu farklılıklardan dolayı hem altına hem de gümüşe birlikte sahip olmak fayda sağlayabilir.

Altınımı Nerede Saklamalıyım?

En İyi Altın Yatırımı Rehberi
En İyi Altın Yatırımı Rehberi

Külçenizin fiziksel olarak bulundurulması ve kontrolü, elektronik veya kağıt altın yerine altın külçelerine ve madeni paralara yatırım yapmanın ana faydalarından biridir, ancak altınınızı nerede saklayacağınızı düşünmelisiniz. Gerçekten de tek bir doğru cevap yok, gerçek şu ki onunla istediğiniz gibi yatırım yapabilir ve istediğiniz yerde saklayabilirsiniz; gerçekten kişisel tercihe bağlı. Külçe altını saklamak gerçekten yeni bir şey değil; insanlar yüzyıllardır altın ve gümüş külçelerini başarıyla depoluyorlar ve özellikle Almanya ve Hindistan’da yaygın.

Temel düzeyde üç farklı seçenek vardır bir banka kasası, bir ev kasası veya biraz daha yaratıcı olun.

En İyi Altın Yatırımı Rehberi yazımızdan sonra Altına Yatırımda Ne Tür Altın Alımı Yapılmalı yazımız da ilginizi çekecektir.

Anlık Altın

error: Seçim Çalışmıyor