• YARIM ALTIN
  4.014,00
  % 0,52
 • AMERIKAN DOLARI
  19,1095
  % 0,10
 • € EURO
  20,7215
  % 0,47
 • £ POUND
  23,5929
  % 0,42
 • ¥ YUAN
  2,7794
  % 0,25
 • РУБ RUBLE
  0,2483
  % -0,45
 • BITCOIN/TL
  515229,136
  % 0,48
 • BIST 100
  4.820,75
  % -3,54

Cumhuriyet Altın Fiyatları Grafik

Cumhuriyet Altın Fiyatları Grafik

Cumhuriyet Altın Fiyatları Grafik

Cumhuriyet altını fiyatı ne kadar?

Cumhuriyet altın anlık grafiklerinden görebileceğiniz üzere cumhuriyet altın fiyatları her gün değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle makalemizde herhangi bir fiyat vermek ve bunu sizlere açıklamak güncel bir fiyat imkanı vermeyeceği için hatalı olacaktır. Ancak cumhuriyet altını fiyatlarına sitemizde yer alan güncel grafik değerlerinden erişmeniz mümkün olabilmektedir.

Cumhuriyet altını ve diğer altın paralar hakkında açıklama

Cumhuriyet altın anlık grafik
Cumhuriyet Altın Fiyatları Grafik

Cumhuriyet altın fiyatları grafik incelemesi yapıldığı taktirde karşımıza birçok farklı altın para türü çıkabilmektedir. Bu altın para türleri arasında tam altın, cumhuriyet altını, çeyrek altın, ziynet altını, Hamit altını ve Reşat altını gibi altın para türleri bulunmaktadır. Bu altınlar hakkında genel bilgi vermek gerekirse, bu altınların çok fazla ticaret ağına sahip olduğunu genel olarak belirtmek oldukça güzel bir tercih olacaktır.

Çeyrek altın: Genel olarak organizasyonlarda hediye olarak takılan bu çeyrek altın türleri yaklaşık olarak 1,6 gram civarında olmaktadır.

Yarım Altın: İki adet çeyrek altının bir araya gelmesiyle oluşan bu altın, iki adet çeyrek altın fiyatında olmaktadır.

Tam altın: Dört adet çeyrek altın fiyatına sahip olan yatırımlık altınlar olarak bilinmektedir.

Ata altını: Genel olarak cumhuriyet altını ile karşılaştırılan bu altın takı türleri, yatırımlık olarak üretilen ve bolca satın alınan ürünlerin başında gelmektedir.

Ziynet altını: Tam, çeyrek, yarım ve beşli olacak şekilde satılan bu ürünler tüm kuyumcularda bulunabilmektedir.

Hamit altın: Abdulhamit döneminde ona itafen üretilmekte olan bu altın paralar, günümüzde çok az yerde bulunmaktadır.

Reşat altın: Cumhuriyet döneminde üretilmeyen bu para türü, Osmanlı döneminde üretilmiştir.

Çeyrek altını gram değerleri: Çeyrek altın 1,605 gram olarak bilinmektedir. Bu altın oranı, çeyrek altının has ağırlığı olarak bilinmektedir.

Yarım Altını gram değerleri: Yarım altın 3,21 gram olarak bilinmektedir. Bu altın oranı, aynı çeyrek altın gram oranlarında olduğu gibi altının has ağırlığı olarak bilinmektedir.

Tam altını gram değerleri: Tam altın 6,42 gram olarak bilinmektedir. Bu altın oranı, tam altın gramajı has ağırlık olarak bilinmektedir. 

Ata altını gram değerleri: Ata altın gramaj değeri 6,61 gram olarak bilinmektedir. Bu altın oranı, ata altın gramajının has ağırlık olarak bilindiği söylenmektedir.

Ziynet altını gram değerleri: Tam ziynet altını 7,02 gram, yarım ziynet altını 3,58 gram, çeyrek ziynet altını 1,75 gram, Beşli ziynet altını 35,08 gram ve iki buçuklu olan ziynet altını ise 17,54 gram olarak karşımıza çıkmaktadır.

Cumhuriyet altını nereden alınır?

Cumhuriyet Altın Fiyatları Grafik
Cumhuriyet Altın Fiyatları Grafik

Cumhuriyet altın fiyatları grafiklerini takip eden herkesin bileceği üzere, cumhuriyet altınları kuyumcular başta olmak üzere döviz ofislerinde bulunmaktadır. Böylece bu altınları, başta kuyumcularda olmak üzere diğer tüm döviz ofislerinde bulmak mümkün olabilmektedir. Sizlerde cumhuriyet altını satın alarak yatırım yapmak istiyorsanız ya da hediyelik takı olarak satın almak istiyorsanız alanında uzman kuyumcular ile görüşerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Döviz ofislerinde Cumhuriyet altını var mıdır?

Cumhuriyet altın anlık grafiklerini takip etmekte olan herkesin bildiği gibi, cumhuriyet altınları başta kuyumcularda olmak üzere döviz ofislerinde yer almaktadır. Döviz ofislerinde de kuyumcularda yer alan fiyatlara oldukça yakın olacak şekilde satın alınabilmekte ya da elinizde mevcut olan altın adetlerinde satabilirsiniz.

Döviz ofisleri Cumhuriyet altını alım ve satımı yapar mı?

Cumhuriyet altın fiyatları grafiklerinde görüldüğü gibi cumhuriyet altınlarını döviz ofislerinde satabilir ve alımını da yapabilirsiniz. Döviz ofislerinde genel olarak döviz nakitleri yer alıyor olsa da, bunun haricinde döviz ofislerinde bazı altın para türlerinde de satın alma işlemleri yapılabilmektedir. Döviz ofislerinde bulunan ve satışı yapılan altın para türleri arasında cumhuriyet altını, yarım altın, çeyrek altın gibi altın para türleri yer almaktadır. Bu altınlarda herhangi bir işçilik olmadığı için ürünlerin alınması ve satılması oldukça kolay ve başarılı bir şekilde gerçekleşebilmektedir.

Döviz ofislerinde yer alan altın paralar nelerdir?

Cumhuriyet altın anlık grafik
Cumhuriyet Altın Fiyatları Grafik

Cumhuriyet altın anlık grafiklerinde görüldüğü gibi birçok farklı alanda altın para satışı döviz ofislerinde bulunmaktadır. Döviz ofislerinde bulunmakta olan altın paralar, birçok farklı kişi tarafından yatırım amaçlı tercih edilmekte olan altın takı ürünleri olarak karşımıza çıkabilmektedir. Yukarıda listelenen ve detaylı olarak açıklamaları yapılan tüm altın takı türleri, döviz ofislerinde genel olarak bulunmakta olan ürünlerin arasında yer almaktadır.

Anlık Altın Fiyatları En Güncel, Canlı Döviz