• ALTIN (TL/GR)
  2.517,59
  % 0,30
 • ÇEYREK ALTIN
  4.084,00
  % 0,27
 • YARIM ALTIN
  8.192,00
  % 0,28
 • TAM ALTIN
  16.053,23
  % 0,26
 • CUMHURIYET ALTINI
  16.309,00
  % 0,27
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2198
  % 0,09
 • € EURO
  35,0376
  % 0,06
 • BIST 100
  10.739,57
  % 0,90

Yarım Altın Fiyatı

Yarım Altın Fiyatı

Yarım Altın Fiyatı Yarım Altın Nedir

Yarım altın almadan önce anlık altın fiyatlarını öğrenip ardından yarım altın hakkında bilgi almak istenmektedir. Yarım altın fiyatı, Çeyrek altının 2 katı Cumhuriyet altının yarısı büyüklükte 22 ayar ve 3,50 gram olup çeyrek altının iki katı cumhuriyet altınının ise yaklaşık yarı fiyatındadır. Çeyrek altının 2 katı Cumhuriyet altının yarısı büyüklükte olan yarım altın 22 ayar ve 3,50 gramdır. Has altın olarak karşılığı ise 3,21 gramdır. Diğer bir deyişle yarımlıktır. Yarım altının arka tarafında yıldızların içinde bir Atatürk portresi vardır. Bu portrenin altında da yarım altının basım tarihi bulunmaktadır.

Anlık Yarım Altın Fiyatı

Alış8.192,00
Satış8.192,00
Değişim0,28
Son Güncelleme:

Yarım altın, yatırım ve koleksiyon amaçlı olarak tercih edilen bir altın çeşididir. Türkiye’de altın yatırımı yapmak isteyen kişiler, genellikle yarım altın alarak portföylerine altın eklemektedirler. Ayrıca, özel günlerde hediye olarak da tercih edilen yarım altın, uzun vadede yatırım yapmak isteyenler için de ideal bir seçenektir.

Yarım Altın Fiyatı
Yarım Altın Fiyatı

Yarım altın, Türkiye’de çeyrek altın ve tam altın gibi diğer altın çeşitleriyle birlikte Kapalıçarşı gibi altın ticaretinin yapıldığı yerlerde ve bankalarda satılmaktadır. Fiyatları, altın fiyatlarına ve döviz kurlarına göre değişkenlik göstermektedir.

Yarım Altın Fiyatını öğrenip takip etmek isteyenler genel olarak ilk önce internet sitelerini tercih etmektedir. Bunun haricinde altın fiyat grafikleri, döviz büroları, kuyumcular ve sarraflardan da hem altın ürünlerinin fiyatlarını hem de mevcut bütçeyi nasıl yönetebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Böylece oldukça kaliteli bir şekilde yatırım serüveninize başlamış ve devamını getirmiş olursunuz. Yatırım yapmadan önce bu tür detayları öğrenmeniz ve araştırma yapmanız sizi diğer yatırım yapan birçok kişiden farklı olarak ön plana atacaktır. Böylece kazanç oranlarınız diğer yatırım yapan yatırımcılara göre oldukça fazla olacaktır.

Yarım Altın Fiyatı
Yarım Altın Fiyatı

Bir diğer yarım altın fiyatını merak eden kişiler ise; yatırımcılardan öte hediyelik olarak altın alıp takmak isteyenler olmaktadır. Bu kişiler ise birkaç kuyumcu ve internet sitesi üzerinden fiyatları takip edip, gerekli satın alım işlemlerini gerçekleştirebilirler. Hediyelik olarak ürünleri satın almak isteyen kişiler ise; genel olarak fiyat farklılıklarını yarım altın fiyatı üzerinde yer alan yıllardan dolayı sağlamaktadır.Eğer içerisinde bulunan yıla ait altın almak istiyorsanız ufak komisyon farklılıkları ile içinde bulunan yıla göre altın alınabilmektedir. Ülkemizde gerek alım gücü gerekse yatırım yapanların tercihi ile ilgili olarak zirveye oynayan altın türlerinden birisi de yarım altın olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yarım Altın Yatırımı Nasıl Yapılır?

Yarım Altın Fiyatı
Yarım Altın Fiyatı

Yarım altın yatırımı yapmayı düşünen kişiler genelde sanal altın alımına sıcak bakmayan, finans kuruluşlarında yatırımları olacağına kendi bildikleri fiziksel kasa ya da evde altın tutmayı düşünen kişiler olarak çıkmaktadır. Bu nedenle bu kişiler yoğun olarak hem internet üzerinde hem de fiziksel mağazalarda Yarım Altın Fiyatı konulu birçok araştırma yapmaktadır. Yapılan bu araştırmalar sonucunda kişiler ürünü satın almak ya da almamak konusunda karar vermektedir. Genel olarak bu kişilerin yapmış olduğu yatırımlar ile ilgili olarak geri dönüş süreleri en az 6 ay ile sonuçlanmaktadır. Kısa vade içerisinde yüksek gelir getirecek olan yatırımlar riskli yatırımlar olarak görüldüğü için bu kişiler bu yatırımlara başvurmaktansa genel olarak uzun vade bekleme süresine sahip ürünler tercih edilmektedir.

Yarım Altın Fiyatı
Yarım Altın Fiyatı

Yarım Altın Fiyatı, belirlenirken birçok farklı parametre göz önüne alınıyor olsa da; yapılan tüm işlemlerde genel olarak ülkemizin enflasyon oranları, doların anlık fiyatı, ons altın fiyatı gibi değerler karşımıza çıkmaktadır. Yarım altın alırken ve satarken uzman kişilerden görüş almak, piyasa hakkında bilgi almak, finans ve yatırım uzmanları ile görüşüp piyasa bilgisi almak kişilere oldukça büyük fayda sağlayacaktır. Bu nedenle tutar önemli olmaksızın hem alım yaparken hem de satım yaparken mutlaka alanında uzman kişileri takip edin ve kendilerinden bu konuyla ilgili bilgi alın. Böylece hem alırken hem de satarken kar etmiş olursunuz.

Yarım Altınla Nasıl Kar Edilir?

Yarım Altın Fiyatı
Yarım Altın Fiyatı

Altın alırken nasıl kar edeceğim? diye aklına takılan kişiler için ise, altınla nasıl kar edilir sorusunun cevabı şu şekilde verilebilir; piyasada bir ürünü anlık fiyatından ne kadar az komisyonla alırsanız; satarken de o kadar fazla kar etmiş olursunuz. Bu nedenle sadece satarken kar oranını düşünmek yerine, alırken de komisyon oranlarını takip etmek ve bu konuda araştırma yapmak gerekmektedir. Yarım Altın Fiyatını soran kişiler bu araştırmanın ilk basamağını gerçekleştirmiş olmaktadır. Bunun haricinde; diğer altın ürünlerine de bir takım yatırımlar yapılabilmektedir. Mevcut bütçenize göre; sizler de çeyrek altın, gram altın, tam altın, cumhuriyet altını gibi ürünlere yönelebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz. Bahsetmiş olduğumuz tüm altın ürünleri size uzun vadede mutlaka oldukça büyük kazançlar sağlayacaktır.

Sizlerde hediyelik olarak ya da uzun vade yatırım yapmak için altın ürünü satın almak istiyorsanız, yarım altın satın almak sizin için oldukça büyük bir kâr oranı sağlayacaktır. Sizlerde güvenli ancak uzun süre bekleme gerektirecek şekilde yatırım yapmak istiyorsanız; yarım altın fiyatını takip edebilir, uzman bir kuyumcu ya da sarraf ile görüşebilir, döviz ofislerini ziyaret edebilirsiniz. Böylece oldukça güzel kazançlar elde edecek,  yatırım serüveninde size büyük katılar sağlayacaktır. Yarım altın fiyatını, altın alacağınız ana kadar takip etmek size hem altın fiyatlarının nasıl dalgalandığı bilgisini verecek hem de ne yönde bir eğilimi olduğunu söyleyecektir. Böylece yatırım yapmadan önce de aklınızda yarım altın fiyatıyla ilgili birçok bilgi yer edinmiş olacaktır.

Kaynak Anlık Altın Anlık Altın Fiyatları

error: Seçim Çalışmıyor