• ALTIN (TL/GR)
  2.456,52
  % 2,76
 • ÇEYREK ALTIN
  3.943,00
  % 1,82
 • YARIM ALTIN
  7.910,00
  % 1,81
 • TAM ALTIN
  15.566,09
  % 0,75
 • CUMHURIYET ALTINI
  15.697,00
  % 1,80
 • AMERIKAN DOLARI
  32,7878
  % 1,53
 • € EURO
  35,1602
  % 0,53
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

Gram Altın Fiyatı

Gram Altın Fiyatı

Gram Altın Fiyatı

Çeşitleri içinden en çok rağbet gören gram olarak satılanlarıdır. 24 ayar olarak ve 22 ayar olmak olarak iki tip saflıkta üretimi yapılmaktadır. Üretimi İstanbul Altın Rafinerisi tarafından yapılmakta olan sertifikalı külçe modeldir. Yarım, bir gram, iki buçuk gram, beş gram, on gram, yirmi gram, elli gram, yüz gram şeklinde üretilerek piyasaya verilmektedir.

Anlık Gram Altın Fiyatı

Alış2.456,52
Satış2.456,52
Değişim2,76
Son Güncelleme:
Gram Altın Fiyatları
0,5 Gram

Anlık altın fiyatları, günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak sürekli değişiklik gösterir. Yatırım için tercih edilen gram olarak satılan çeşitlerinin fiyatları Türkiye’deki vatandaşlarımız arasında en çok araştırılan konuların en üst sıralarında gelmektedir.

Bu yüzden Altın ne kadar, gram altın fiyatı gram altın kaç TL gram altın fiyatları merak edilerek araştırılan konuların başında yer alıyor. Bütün bu sorularınıza anlık altın sitemizde bulunan anlık fiyatlarını sayfamızı takip ederek gram altın fiyatı hakkında günlük haftalık aylık yıllık değişimlerine ulaşabilirsiniz.

Gram Altın Fiyatları
1 Gram

Gram olarak fiyatına son dakika gelişen olaylar ve gelişmelere etki eden faktörler etki edeer. Küresel olarak yaşanan bazı olaylar anlık altın kurunda değişikliklere neden olabilirken, yüksek nüfusa sahip ülkelerde alınan ekonomik kararlar ve piyasaya olan yansımaların da fiyatlarına doğrudan etkisi olmaktadır.

Petroldeki fiyat değişiklikleri, döviz fiyatları ve sarı metalin ons fiyatında yaşanan değişiklikler de fiyatların belirlenmesine doğrudan etkisi olan unsurlar arasındadır. En fazla tercih edilen yatırım araçlarının başsında gelen altının fiyat grafiği bu yüzden çok sık değişiklik gösterebilmektedir. Gram olarak satılanları diğer işçilik ve işleme gerektiren çeşitlerine göre alış ve satış fiyatında ayrılıyor. Diğer çeşitlere göre Gram Altın alış ve satış arasındaki fiyat farkı çok az.

Bankaların Gram Altın fiyatı, Kapalıçarşı’daki Gram Altın alış satış rakamları ile diğer kuyumcu dükkanlarındaki Altın alış satış fiyatlarında değişiklik olabilir.

Bankalardan Altın Alımı

Teknolojideki gelişmelerin artmasıyla birlikte artık özel bankalar veya kamu bankalarında da kıymetli metal hesabı açılarak kıymetli maden birikimi yapmak mümkün olabiliyor. Her banka hesabında kendine ait şartlar uyguluyor.

Gram Altın Fiyatları
100 Gram

Altına yatırım yapmak isteyenler arzu ederlerse bankaların mobil bankacılığını ya da internet bankacılığını kullanarak veya bankada hesap açmak istediği şubeye giderek hesap açtırabiliyor. Açılan hesap sayesinde şubeye gitmeden altın alış ve satış işlemi yaparak veya toplam birikimini görme olanağı sağlanıyor. Ancak bankaların kendi aralarında da alış ve satış fiyatları farklılıklar gösterebiliyor.

Altın piyasası modern teknolojiler sayesinde canlı altın fiyatları ya da anlık altın fiyatları olarak ulusal veya uluslararası düzeyde takip edilebiliyor. Geçtiğimiz günlerde yükselişe geçtikten sonra bin TL direnç noktasını aşan altın fiyatlarındaki son durum, her zaman takip edilip araştırıldığı gibi haftanın son işlem gününde de araştırılıyor. Eğer sizde Gram Altın kaç tl, bugün Gram Altın fiyatı kaç lira oldu ya da anlık gram atın fiyatlarını merak ediyorsanız serbest piyasada canlı altın fiyatları sayfamızdan bu sorularınızın cevabına ulaşabilirsiniz.

Altın bayilerini bugün olduğundan daha kolay karşılaştırmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Kuyumcularda alışveriş yapabilmenize rağmen, kesinlikle çevrimiçi olarak bayileri de karşılaştırmak isteyeceksiniz.

Gram Altın Fiyatları
1 yıllık grafik

Altın alımlarınız ve satımlarınız için mümkün olan en iyi fiyatı almak istiyorsanız, fiyatlardaki değişiklikleri iyi takip ederek zamanlamasını iyi ayarlamak gerekmektedir.

Altına yatırım yapmakla ilgileniyorsanız, en iyi altın fiyatını nasıl alacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Mümkün olduğu kadar çok altın elde etmeye çalışırken; yatırımlarınızı genişletmenize yardımcı olabilecek birkaç önemli ipucu var.

Altın Fiyatlarını Etkileyebilecek Gelişmeler

Altın fiyatları, Fed Başkanı Powell’ın enflasyonu düşürme sözü vermesi ve merkez bankasının Jackson Hole Sempozyumu’nda yaptığı konuşmada faiz oranlarını artırmaya devam edeceğini söylemesinin ardından Cuma günü kayıplarını ons başına 1735 dolara çıkardı. Yine de Başkan Powell, gelecek ayki faiz artırımının boyutundan taviz vermedi ancak sıkılaştırmanın ABD ekonomisine bir süreliğine zarar vereceğini kabul etti. Altın, dünya çapında birçok merkez bankasının artan enflasyonu teşvik etmek için borçlanma maliyetlerini artırmasıyla Mart ayından bu yana baskı altında. Bu arada yatırımcılar, Reuters’in merkez bankasının Eylül ayında 75 baz puanlık bir faiz artışını görüşebileceğini bildirmesiyle birlikte, ECB’nin önümüzdeki ay yeniden faiz oranlarını yükseltmesini bekliyor.

Anlık Altın

error: Seçim Çalışmıyor