• ALTIN (TL/GR)
  2.456,52
  % 2,76
 • ÇEYREK ALTIN
  3.943,00
  % 1,82
 • YARIM ALTIN
  7.910,00
  % 1,81
 • TAM ALTIN
  15.566,09
  % 0,75
 • CUMHURIYET ALTINI
  15.697,00
  % 1,80
 • AMERIKAN DOLARI
  32,7878
  % 1,53
 • € EURO
  35,1602
  % 0,53
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

Çeyrek Altın 

Çeyrek Altın 

Çeyrek Altın

Çeyrek altın 22 ayar olarak üretilen bir madendir. On sekiz milim çapında olup kulp takılmamış hali bir nokta yetmiş beş gram ağırlığında olan bir üründür. Yatırımlık olarak tercih edilen ürünlerin başında gelir. Piyasa da en çok bulunan altınların arasında yer alır. En uygun fiyatlı altın takılar arasında yer alır. Çeyrekler üzerinde üretilen tarih bulunur. Bu tarihe göre eski tarihli ya da yeni tarihli ürünler arasında fiyat farkı olabilir. Altın ürünleri arasında alım satım yaparken en az zarar edilecek üründür. Bu neden ile yatırımlar İçin en çok tercih edilen ürünlerin başında gelir. 

En çok satın alınan altın çeşitleri arasında bulunurken Türkiye’de en yaygın şekilde kullanılan yatırımlık ürünler arasında yer alır.  Çeyrek altın gün geçtikçe fiyatı artmakta ve  yatırımlık en iyi ürünler arasında yer almaktadır. Alım satımlarda çok fazla zarar edilmediği için insanlar genellikle yatırımlarını çeyrek üzerinden de yapabilmektedir.

Anlık Çeyrek Altın Fiyatı

Alış3.943,00
Satış3.943,00
Değişim1,82
Son Güncelleme:

Daha çok ev hanımlarım küçük birikimlerini çeyrek üzerinden yapmaktadır. Her ay ya da her hafta bütçelerine göre bir çeyrek alıp bir köşeye atarak kendileri için küçükte olsa birikimler yapmaktadırlar. Böylelikle uzun zaman diliminde küçük de olsa bir  birikimleri olur. İhtiyaç duydukları zamanda onları ihtiyaçlarına göre kullanırlar. Çeyrek fiyatları yükselişi ile beraber her geçen gün artmakta olduğu için herhangi bir zarar etmeniz de söz konusu değildir.

Çeyrek Altın Fiyatları 

Çeyrek Altın
Çeyrek Altın

Çeyrek altın fiyatı anlık olarak değişiklik gösterir. Altının iniş çıkış hareketlerine göre farklılık gösterir. Çeyrek yatırımları uzun vadeli olarak yapılmalıdır. Günlük Ya da aylık yatırımlar sizler için pek faydalı olmaz. Fakat uzun vadede size iyi kazançlar getirir.

Son dönemlerde  enflasyonun artması ile beraber altın fiyatları gittikçe artmış olup son birkaç yılda iki üç katı kadar çeyreğin değeri yükselmiştir. Böylelikle sizlerde en az iki veya üç yıllık kadar bir yatırım dönemini göz önünde bulundurarak bu ürüne yatırım yapabilirsiniz. Böylelikle bu uzun vadede çok güzel kârlar elde edebilirsiniz.

Düğünlerin En Çok Tercih Edilen Takısı Çeyrek Altın 

Düğünlerde en çok tercih edilen takıların başında gelir. Özellikle hediyelik olarak tanıdıklarınızda akrabalarınıza komşularınıza arkadaşlarınıza götürebileceğiniz en iyi Hediyelikler arasında yer alır. Düğünlerde insanlardan kına gecelerinde en çok tercih edilen takılardan biridir. Sizlerde sevdiklerinize bu özel günlerinde takarak hediye edebilirsiniz. Bunlar tekrar sizin özel günlerinizde sizlere geri dönecektir.

Çeyrek Altın
Çeyrek Altın

Çeyrek altın alım satımı yaparken zarar edilemeyeceğinden dolayı düğünlerde en çok tercih edilen takılar arasında yer alır. Ayrıca günümüzde en uygun takılar arasında da yer almaktadır. Yine gram altınlar da bulunmaktadır fakat çeyrek altın çok daha fazla tercih edilmektedir.

Sizde düğünlerde, nişanlarda ve sünnet organizasyonlarında hediye edebilirsiniz. Ayrıca günümüzde doğum günleri, diş buğdayı partileri ve altı ay  kınası gibi özel günlerde de insanlar birbirlerine  çeyrek altın hediye etmektedir. Maddi imkânlar doğrultusunda bu hediyeler artarak devam etmektedir.

Çeyrek Altın İle Hazırlanan Takı Çeşitleri 

Çeyrek altın İle birbirinden güzel takılar hazırlanmaktadır. Özellikle son dönemde moda olan çeyrekli bileklikler son birkaç yıla damga vurmuştur. Hemen hemen herkesin satın alıp kullandığı çeyrekli bileklikler bu birkaç sene içerisinde en çok tercih edilen ürünleri arasında yer almıştır. Genç yaşlı birçok kişi farklı farklı çeyrekli bileklik modellerinden almış ve kullanmışlardır. Çeyrekli bileklik modellerinde binlerce çeşit bulunmaktadır. Kimisi makroma ipler kullanılarak hazırlanmış kimisi farklı boncuklar kullanarak hazırlanmıştır. Kimisi ise yine altın ile altın burgu modeller altın pirinç modeller ile hazırlanmıştır. Bunun yanı sıra kimilerinde çeyrek sade kullanılırken kimisinde belirli çerçeveler içerisine bu çeyrek altınlar eklenerek kullanılmıştır. Bu çerçevelerin etrafında Taşlar ya da dorika model  adı verilen altın ürünler kullanılarak hazırlanmıştır.

Birbirinden farklı modellerin olduğu çeyrekli bileklikler en çok kullanılan ve bu senelerde en çok satışı yapılan ürünler arasında yer almıştır. Kordon kısımları ip veya boncuk ile hazırlanan çeyrekli bileklik modellerinde sadece çeyrek ücreti ve ekstra çok az bir kordon ücreti  ödenirken Çerçevesi altın olan ve kordon kısmı altın olan modellerde çok daha fazla ücretler ödenmektedir. Bunlar gram olarak hesaplanarak gram üzerinden ücretleri alınmaktadır.

Çeyrekli bileklik modellerinde  arpa model ya da pirinç model ince Dori kalın modeller en çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Bunun ile beraber yanlarında küçük nazar boncukları ile süslenen çeyrek altınlı  bileklikler de en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Ayrıca daha klasik bir ürün olan yirmi yirmi iki adet çeyrekten  oluşan  bileklik ürünleri de bulunmaktadır. Bunları daha çok belli bir yaş üzerinde olan klasik altın modelleri seven kadınlar kullanmaktadır. Sizlerde yaşınıza tarzınıza göre bu çeyrek altın ile hazırlanan bileklik modelleri tercih edebilirsiniz. Bunları günlük hayatta rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Günlük Kullanıma Uygun Çeyrek Bileklik

Çeyrek Altın
Çeyrek Bileklik

Günlük kullanım İçin oldukça uygun olan ürünlerdir. Spor ve şık modellerdir. Özellikle boncuklu ve ipli kordonlar oldukça spordur. Altın olan kordonlar da nazar boncukları eklenerek günlük rahatlıkla kullanılabilir. Tamamen kendi tercihinize göre bu ürünleri tasarlayabilir ve kendi zevkinize göre özel tasarım ürünler yaptırabilirsiniz. İstediğiniz şekilde altın nazar boncukları ya da altından yapılmış küçük boncuklar kalpler ya da şans kolilerindeki gibi farklı farklı boncuk çeşitleri ekletebilirsiniz.

Tamamen kendi zevkinize göre bu bileklik kolye tarzlarına oluşturabilirsiniz. Yine klasik modellerde de daha fazla çeyreği bir arada kullanarak farklı tasarımlar yapabilirsiniz. Bunların çizimini kendiniz yapıp kuyumcu ile görüşerek bu tarz özel tasarımlar da hazırlata bilirsiniz. Özel tasarımlar da en az on on beş gün kadar önce kuyumcunuz ile iletişime geçip ürünün yapılma süresi hakkında bilgi alıp bu şekilde siparişler oluşturmalısınız. Böylelikle ürünü satın almak istediğiniz güne  ürününüz hazırlanmış olacaktır.
 

Çeyrek Altın İle Hazırlanan Küpe Modelleri 

Çeyrek Altın
Çeyrekli küpe

Çeyrek altın birçok takı çeşidinde kullanılan bir üründür. Bu altınlar İle yapılan küpe çeşitleri de geçmişten günümüze kadar birçok farklı modellerde hazırlanmış ve kullanılmıştır. Sadece çeyrekler kullanılarak hazırlanan birçok küpe çeşidi bulunur.

Bunun ile beraber çerçeveli olarak içerisine çeyrek eklenen küpe modelleri de bulunur. Bunlar günümüzde çok fazla tercih edilmez fakat geçmişte çok sık kullanılan ürünler arasında yer alır. Özellikle düğünlerde gelinlere alınan takılar arasında yer alırdı. 

 Çeyrek Altın İle Yapılan Kolye Çeşitleri 

Çeyrek Altın
Çeyrekli kolye

Çeyrek altın İle yapılan bir diğer takı da kolye modelleridir. Özellikle düğünlerde altın zincirlere  takılan ve gelinlerin boyunlarına takılan takılar arasında yer alır. Bir zincire beş yedi Ya da on tane kadar takılarak gelinlerin boyunlarına takılır. Bazen de orta kısmına tam altın kenarlara çeyrek altın takılarak hazırlanır. Oldukça şık duran takı çeşitleri arasında yer alır.

Maddi duruma göre altın zincir yaptıramayanlar şık boncuklar İle tapılan tasarımları tercih edebilir. Bunlar da gayet şık duran ürünler arasında yer alır. Ayrıca altın zincirler ile hazırlanan ucuna çeyrek altın ve nazar boncuğu takılarak hazırlanan çok şık ve spor kolye çeşitleri de vardır. Bunları da günlük hayatınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yüne tuğra şeklinde hazırlanan kolye tasarımlarında da çeyrek altın kullanılabilir. 

Bunlar da oldukça şık ve kullanışlı ürünler arasında yer alır. Günlük kullanım İçin rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca etrafı çerçeveli olan kolye modelleri de oldukça şık duran modeller arasında yer alır. Sizler de bütçenize uygun olarak bu ürünlerden satın alıp kullanabilirsiniz 

Çeyrek Altın İle Hazırlanan Kelepçe Bilezik Modelleri 

Çeyrek Altın
Çeyrekli

Çeyrek altın kullanılarak birbirinden güzel kelepçe bilezik modelleri oluşturulmuştur. Bunların hepsi birbirinden güzel ve şık olan ürünlerdir. Özellikle gençler tarafından çok sık kullanılan ürünler arasında yer alır. Hem altın hem de spor olsun isteyen kişiler tarafından çok fazla tercih edilen modeller arasında yer alır. Sizler de bu modelleri tercih ederek hem spor hem de şık olan çeyrek altınlı  kelepçe bilezik modelleri kullanabilirsiniz.

Çeyrek Altın Çeşitleri

Çeyrek Altın
Altın

Çeyrek altın çeşitlerinin daha büyük olanları da bulunur.

Şöyle ki iki çeyrek sayılan yarım altın ve dört çeyrek sayılan tam altınlar da kuyumcularda satışa sunulmuştur.

Sizlerde bu altın çeşitlerini kendi imkânlarınız dahilinde satın alabilirsiniz. 

Çeyrek Altın Günü 

Çeyrek altın standart bir ücrete sahip olduğu İçin birçok kadın kendi arasında gün yapar ve bu günlerde birbirlerine götürürler. Gün mantığında amaç birikim yapmaktır. Böylelikle her ay da bir çeyrek alınarak birikim yapmaya yönelik adımlar atılır. Hem de birbirini seven arkadaşlar akrabalar bu vesile ile bir araya gelmektedir.

Altın günleri geçmişten bu güne kadar devam eden ve insanlar arasında hem birlik beraberlik hem de birikim yapmaya yönelik bir etkinlik olarak düşünülmektedir. Böylelikle insanlar sevdikleri insanlar İle bir araya geldiği zaman ayrıca birbirlerine çeyrek altın getirerek birikim yaparlar. Bu günlerde ev sahibi misafirlerini ağırlamak için birçok çeşit yemek tatlı tuzlu pasta çay gibi ikramlıklar hazırlar ve gelen diğer misafirlerin her biri bir çeyrek altın getirir. Bu şekilde sıra İle güne katılan herkese altın götürülerek eline toplu miktarda altın geçen kişinin birikim yapması sağlanır. Ayda bir altın alınır. Kişi sayısına göre altın sayısı artar. Genellikle on veya on beş kişi bir araya gelerek bu gün organizasyonlarını yaparlar.

Güne girmeden insanlar hep bir şeylere harcayarak birikim yapamazlar. O neden ile gün yapmak oldukça mantıklı bir şeydir. Hem arkadaşlarınızla görüşüp oturup yiyip içip güzel vakit geçirmenizi sağlar hem de birikim yapmanıza yardımcı olur gün yaparken maddi duruma göre genellikle çeyrek altın ile güne girilir. Fakat bazen iki çeyrek altın ya da dört çeyrek altından oluşan tam altın üzerinden de güne girilebilir. Bu şekilde dört çeyrek hatta daha fazlasına giren bir de memur kesim bulunur.

Daha iyi maddi imkânlara sahip olanlar. Bu kişiler bu tarz birikimler ile ev araba almak İçin peşinat biriktirmeyi amaçlar. Sizler de maddi imkânlarınız doğrultusunda bu şekilde birikimler yapabilirsiniz. Zamanı gelince de kullanırsınız 

Çeyrek Altın Kullanım Alanları 

Çeyrek altın birçok düğünde takı olarak kullanılır. Küçük altın diye de bilinen çeyrek altın takı olarak en uygun fiyatlı takı çeşitleri arasında yer alır. Bu nedenle insanların en fazla tercih ettiği takı çeşitleri arasında yer alır. Düğünlerde nişanlarda ve kına gecelerinde hem gelinleri hem de damatlara takılan hediyelerin başında yer alır. Ayrıca alım satım yaparken çok bir fiyat farkı olmadığı için de herhangi bir zarar etme durumu söz konusu değildir. Bu zarar en az seviyede tutulur. Bu nedenle çok tercih edilen ürünler arasındadır. Ayrıca çeyrekle birbirinden farklı takı çeşitleri de yapılarak kullanılır. 

Çeyrek altın ile yapılan bileklikler bilezik çeşitleri kolyeler bu sezonda en çok tercih edilen altın takı ürünleri arasında yer alır. Çeyrek altın bileklik modelleri son birkaç yıldır en fazla kullanılan altın takı çeşitleri arasında yer almaktadır. Bununla beraber kolye ve küpelerde sıklıkla kullanılmaktadır. Kişilerin tarzına göre spor ya da daha klasik modellerde bu takılar hazırlanmaktadır.

Özellikle bileklik modellerinde kordonları ipler ile hazırlananlar ya da boncuk ürünlerle hazırlanan birçok çeşit bulunur. Bunun ile beraber kordon kısımları altın olan daha klasik modellerde vardır. Kordon şekline göre bu modeller farklılık gösterir. Kimisi ince bir kordondan oluşurken kimisi çok daha kalın klasik kordonlardan oluşur. Yine yanlarında nazar boncukları ve dorika model adı  verilen altıntoplar ile birbirinden güzel ve birbirinden farklı bileklik modelleri oluşturulur.

Sizlerde kendi tercihlerinize göre ürünleri satın alarak kullanabilirsiniz. Yine pirinç model arpa model zincirler kullanılarak da çok güzel çeyrek altın İle bileklik modelleri hazırlanır. Sizlerde bunları özel günlerinizde Ya da günlük hayatta kullanabilirsiniz. İpli ve boncuk İle hazırlanan modeller oldukça spor modellerdir. Ayrıca ince altın zincirler ile hazırlanmış olanlar spor şık olarak kullanılan modellerdir. Daha kalın kordonlardan oluşan bazen de yirmiye yakın çeyrek altından oluşan modeller ise daha klasik modeller arasında yer alır ve daha olgun yaşlarda olan kişiler tarafından kullanılan ürünler arasında yer alır 

Çeyrek Altın Kolye Çeşitleri

Çeyrek Altın
Çeyrek Altın

Çeyrek altın kullanılarak hazırlanan diğer bir ürün olan kolyeler de son birkaç yıldır en çok kullanılan çeşitler arasında yer alır. Çeyrek altın ile hazırlanan kolye çeşitlerini spor kombinleriniz ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunların da kordon kısımların da kimi zaman boncuk çeşitleri kimi zaman da altın zincir çeşitleri kullanırlar. Sizlerde kendi zevkinize ve tarzınıza göre bu çeyrek altın İle tasarlanan kolye çeşitlerini inceleyerek satın alabilirsiniz. Daha özel günlerde düğünlerde takmak istediğiniz modeller için ise daha klasik şık modeller alabilirsiniz.

Modellerde genellikle çerçeve içerisine çeyrekler yerleştirilerek daha klasik taşlı gösterişli modeller hazırlanır. Bunları düğünlerde nişanlarda bayramlarda takabilirsiniz. Oldukça şık olmanıza yardımcı olacak ve kıyafetinizi tamamlayacaktır. Bu modelleri tüm kuyumcularda inceleyerek kendi tarzınıza göre en uygun olan modelleri satın alabilirsiniz. Ayrıca kuyumcular İle görüşerek kendi tarzınıza uygun olarak özel sipariş de verebilirsiniz. Bunun için bir süre ürünün hazırlanmasını beklemeniz gerekir.

Ürününüz hazır olduğunda satın alıp kullanabilirsiniz. Özel siparişlerde kuyumcuların yoğunluğuna göre yaklaşık on beş yirmi gün önceden siparişinizi oluşturmanız gerekmektedir. Aksi halde istediğiniz güne yetişmeyebilir. Bu neden ile kullanmak istediğiniz günden en az on beş yirmi gün önceden kuyumcu İle görüşerek siparişinizi oluşturmalısınız

 Çeyrek Altın Ne Kadar Doğru Bir Yatırım 

Çeyrek altın en doğru yatırım yapma araçlarından biridir. Çeyrek fiyatları her geçen gün artmakta ve sizlerin kar elde etmenize yardımcı olmaktadır. Günlük iniş çıkışları çok önemsemeden uzun vade de çeyrek altına yapılan yatırımlar oldukça kazançlı olacaktır. Son birkaç yıl içerisinde çeyrek altının fiyatı yaklaşık üç kat kadar artmıştır. Tabi bu iki üç yıl içerisinde de günlük aylık düşüş ve yükselişler olmuş fakat uzun vade de hep artışa yönelik kazançlar elde edilmiştir. Bu neden ile sizlerde uzun vade de altın yatırımı yaparak çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz. 

Çeyrek altın bu yatırımlar İçin oldukça iyi bir tercih olacaktır. Çünkü alım satımda zarar etme  olasılığı oldukça az olan işçiliksiz bir üründür. Bu neden ile en çok tercih edilen yatırım ürünleri arasında yer alır. Ev hanımları öğrenciler harçlıklarından azar azar birikim yaparak bu çeyrek altınlardan satın alarak küçük küçük yatırımlar yaparlar. Sizler de bütçenize uygun olarak bu çeyrek altın ürünleri ile birikim yapabilirsiniz. Uzun vade de sizler için getirisi oldukça yüksek olacaktır.

Ülkemiz ekonomisinde ki enflasyon oranları dolar kurunun yükselişi ile beraber sürekli yükselen altın yatırımlarınız İle beraber paranızın değerini korumuş olacaksınız. Aksi halde alım gücünüz düşecek ve şimdiler de çeyrek aldığın para İle bir yıl sonra çeyrek almanız mümkün olmayacaktır. Bu neden ile elinize geçen tüm para İle çeyrek altın alabilir bu yönde yatırımlar yapabilirsiniz.

Günümüz koşullarına değerlendirecek olursak çeyrek altına yapılan yatırımların gün geçtikçe arttığını ve gün geçtikçe ciddi kazançlar elde edildiği görülmektedir. Özellikle birkaç sene öncesinden çeyrek altın alan insanlar günümüzde bozdurarak çok daha yüksek meblağlar da paralar elde etmişlerdir. Bu nedenle sizlerde şimdilerden satın alma işlemi yaparak birkaç sene içerisinde bozdurdunuz da en az iki üç katı kadar bir miktarda para karşılığında bozduracaksınızdır. Bu nedenle elinize geçen ihtiyaçlarınız dışında kalan tüm para ile çeyrek altın satın alarak altına yatırım yapabilirsiniz.

Aldığınız maaşın ya da kazandığınız paranın belli bir tutarını her ay düzenli olarak yatırım amaçlı kullanmalısınız. Temel ihtiyaçlarınızı karşıladıktan sonra her ay düzenli bir şekilde tasarruf için birikim için para ayırdığınız sürece birkaç dönem içerisinde çok iyi yatırımlara sahip olmuş olacak ve ister ev ister araba gibi  satın alma işlemleri yapabileceksiniz. Ayrıca bunun yanı sıra tatil planları yurtdışı gezi planları gibi birçok planlarınızı rahatlıkla hayata geçirebileceksiniz. Bunun için önceliğiniz düzenli olarak yatırım yapmak olmalıdır. Böylelikle kısa süre içerisinde güzel birikimler yapabilir ve gerektiğinde kullanabilirsiniz.

Günümüzde En Çok Tercih Edilen Altın Çeşitleri


 Çeyrek altın günümüzde en çok kullanılan ve en çok tercih edilen altınlardan biridir. Hem takı olarak hem yatırım olarak hem düğünlerde özel günlerde hediyelik olarak tercih edilen ziynet eşyalarının başında gelir. Düğünlerde sevdiklerinize takılarak taka bilirsiniz yine çok yakınlarınıza doğum günlerinde ya da bir özel günlerinde çeyrek altın hediye edebilirsiniz. Yine son zamanlarda ev görme hediyesi olarak ta çeyrek altın sıklıkla birbirlerine götürülen hediyeler arasındadır. Bunun yanı sıra sünnet düğünleri yine en çok altın tercih edilerek götürülen özel günlerden biridir. Çocuk doğumlarında görme hediyesi olarak götürülen altın ürünlerinden biridir.

Sizlerde bu tarz özel günlerde hediye amaçla götürebileceğiniz gibi kendinizde takı olarak kolye küpe bileklik bilezik şeklinde kullanabileceğiniz birbirinden farklı bir çok güzel modelin hazırlandı çeyrek altın modellerini kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra yatırım için tercih edebileceğiniz en güzel ürünlerden biridir. Herhangi bir işçilik olmadığı için zarar etmeden alım satım yapabilirsiniz.

Çok güzel miktarlarda kazançlar elde edebilirsiniz. Bunun için elinizde para olduğu zaman çeyrek altın alarak bir köşeye koyabilir, gerektiğinde düğünleri nişanları sünnet törenlerine hediye olarak götürebilir ya da yatırım amaçlı saklayabilirsiniz. Böylelikle kenarda köşede sıkıştığınız zaman kullanabileceğiniz bir maddi yatırımınız bulunur.

Anlık altın anlikaltin.com sitemizden çeyrek altın fiyatlarını anlık olarak takip edebilir altındaki günlük değişimler, haftalık değişimler, aylık değişimler, yıllık değişimler dahil olmak üzere grafikleri ile birlikte görebilir canlı olarak da o anda bulunduğu alış fiyatı kaç tl satış fiyatı kaç tl eşzamanlı olarak izleyerek yatırımlarınızı yada hediyeliklerinizi bu göre ayarlayabilirsiniz.

Kaynak: Anlık Altın anlikaltin

error: Seçim Çalışmıyor