• ALTIN (TL/GR)
  2.559,20
  % 0,41
 • ÇEYREK ALTIN
  4.146,00
  % 0,67
 • YARIM ALTIN
  8.317,00
  % 0,67
 • TAM ALTIN
  16.383,67
  % 0,61
 • CUMHURIYET ALTINI
  16.608,00
  % 0,67
 • AMERIKAN DOLARI
  33,0413
  % 0,65
 • € EURO
  36,0249
  % 0,40
 • BIST 100
  11.064,85
  % 0,37

5 lik Reşat Altın Fiyatı Kapalıçarşı

5 lik Reşat Altın Fiyatı Kapalıçarşı

5 lik Reşat Altın Fiyatı Kapalıçarşı

5 lik Reşat altın fiyatı Kapalıçarşı başta olmak üzere birçok farklı kurumda başarılı şekilde sergilenmekte ve satılmaktadır. Reşat altın başta olmak üzere herhangi bir işçiliği olmayan ve alım ve satım işlemleri hızlı olan altınlar, döviz ofislerinde de aynı kuyumcuda olduğu gibi satışa sunulmaktadır.

Satışa sunulan altın takı türleri genel olarak çeyrek altın ya da gram altın gibi türler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun haricinde olan herhangi bir işçiliğe sahip olan altın takılar döviz ofislerinde bulunmamaktadır. Bu nedenle acil durumlarda döviz ofislerine gittiğinizde sizden sadece gram altın ve çeyrek altın gibi altınları satın alabilirsiniz. Bunun haricinde olan altın takılar için döviz ofisleri çok yüksek komisyon oranları verebileceği gibi altın takılarınızı satın almama yoluna da gidebilmektedir.

Anlık Reşat Altın Fiyatı

Alış16.640,47
Satış16.640,47
Değişim0,87
Son Güncelleme:
5 lik Reşat Altın Fiyatı Kapalıçarşı
5 lik Reşat Altın Fiyatı Kapalıçarşı

Günümüze kadar ulaşan birçok farklı altın türü bulunmaktadır. Bu altın türleri arasında en özellikli ve en kaliteli olanlar genel olarak Osmanlı Dönemi’nde üretilen ve karşımıza çıkan altın para türleri olmaktadır. Reşat altın, Hamit altın gibi altın türleri Osmanlı Dönemi’nde o dönemin padişahları adına üretilip, piyasaya sürülmüştür. Oldukça yüksek değerlere sahip olan bu altın paralardan birçoğu tamamen günümüze ulaşmış değildir. Bu nedenle bazı para türleri çok fazla yerde bulunmamakta ve antika niteliğinde değerlendirilmektedir.

Bu paralar başta olmak üzere 5 lik Reşat altın fiyatı Kapalıçarşıda ya da kuyumcu mağazalarının çok fazla olduğu ve hepsinin bir arada bulunduğu mekanlarda çok rahat bir şekilde bulunmaktadır. Böylece dilediğiniz altın takı türünü veya altın parayı belirli değerlerini ödedikten sonra satın almanız ve yatırımlarınızı gerçekleştirmeniz mümkün olabilmektedir. Reşat altınlar genel olarak uzun vade yatırım yapmak isteyen kişiler tarafından alınmak ve korunmaktadır. Uzun vade bekleyen tüm altın yatırımcılarının bir takım kazançlar sağlamış olduğu bu yatırım türünde, yapılabilecek her türlü yatırım yatırımcısına bir kazanç olarak geri dönmeyi başarmaktadır.

Kapalıçarşı’da ne tür dükkanlar bulunmaktadır?

5 lik Reşat Altın Fiyatı Kapalıçarşı
5 lik Reşat Altın Fiyatı Kapalıçarşı

5 lik Reşat altın fiyatı Kapalıçarşı başta olmak üzere birçok kuyumcuda  Reşat altın başta olmak üzere Hamit altın, Cumhuriyet altını, gram altın ve diğer türevi altınların satıldığı ve fiyatlarının takip edildiği birçok farklı kurum bulunmaktadır. Kapalıçarşı üzerinde binlerce dükkan bulunmaktadır. Bu dükkanlar arasında farklı alan ve koridorlarda birbirinden farklı oldukça fazla dükkan başarılı bir şekilde hizmet veriyor olsa da Kapalıçarşı genel olarak kuyumcularıyla dikkat çekmekte olan ve adından sıkça söz ettiren bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır.

Genel olarak altın fiyatlarının en iyi bilindiği yer, yerli ve yabancı turistler tarafından en çok altın bozum ve altın satın alma işlemlerinin yapıldığı yerlerden biri olarak bilinmektedir. Burada hizmet vermekte olan dükkanlara genel olarak Arap müşteriler de oldukça fazla geldiği için farklı tasarımlara sahip olan altın takılar da kuyumcuların karşısına çıkabilmektedir. Böylece burada alacağınız alım ve satımlarda karşınıza farklı türden tasarımlara sahip ürünler çıkabilmektedir. Bu tasarımlar farklı ülkelerde farklı altın tasarımcıları tarafından tasarlanıp, satışı gerçekleşebilmekte olan ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Reşat Altın Nedir?

5 lik Reşat Altın Fiyatı Kapalıçarşı
5 lik Reşat Altın Fiyatı Kapalıçarşı

Osmanlı Devleti’nin eski zamanlarından kalan altın türlerinden birisi de Reşat altın olarak bilinmektedir.

Bu altın para türü Sultan Reşat’ın padişahlığı döneminde üretilmiş bir para türüdür.

Reşat altın alırken mutlaka ürünün orijinal olup olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu nedenle bu altın türünü alırken güvenilir yerlerden temin etmeniz, gerekirse bir sertifika lamanız gerekmektedir.

5 lik Reşat Altın Fiyatı Kapalıçarşı
5 lik Reşat Altın Fiyatı Kapalıçarşı

Reşat altın para türü kendi içerisinde de birkaç türe ayrılabilmektedir. Ancak en yaygın satın alınan ve yatırım yapılan Reşat altın türü; 5 lik Reşat altın olarak bilinmektedir.

5 lik Reşat altın fiyatı Kapalıçarşı başta olmak üzere burada bulunan tüm kuyumculardan başarılı bir şekilde satın alınabilmekte ve temin edilebilmektedir. Sizlerde Reşat altın almak istiyor ve nereden alacağınızı bilmiyorsanız, güvenilir satın alma işlemleriyle ilgili olarak tüm ihtiyaçlarınızı burada yer alan kuyumculardan temin edebilir ve güvenli alışverişin tadını çıkartabilirsiniz.

Reşat Altın Hangi Tarihte Üretilmiştir?

Osmanlı döneminde farklı zaman dilimlerinde altın para üretimi yapılmaktadır. Bu nedenle farklı altın para türleri farklı zaman dilimlerinde üretilebilmektedir. Reşat altın ise 1900’lü yılların başında Sultan Reşat‘ın padişah olduğu dönemlerde üretilmiş ve piyasaya sürülmüştür. Bu altın türünü birçok farklı türde alıp yatırım yapabileceğiniz gibi 5 lik Reşat altın fiyatı Kapalıçarşı şeklinde de alabilirsiniz.

Gram Altın Fiyatına buradan ulaşabilirsiniz.

Anlık Altın

error: Seçim Çalışmıyor