• ALTIN (TL/GR)
  2.559,20
  % 0,41
 • ÇEYREK ALTIN
  4.146,00
  % 0,67
 • YARIM ALTIN
  8.317,00
  % 0,67
 • TAM ALTIN
  16.383,67
  % 0,61
 • CUMHURIYET ALTINI
  16.608,00
  % 0,67
 • AMERIKAN DOLARI
  33,0413
  % 0,65
 • € EURO
  36,0249
  % 0,40
 • BIST 100
  11.064,85
  % 0,37

Hamit Altın Nedir Hamit Altın Fiyatı

Hamit Altın Nedir Hamit Altın Fiyatı

Hamit Altın Nedir Hamit Altın Fiyatı

Hamit altın, Osmanlı döneminde padişahlık görevini yapmış olan Osmanlı Sultanı 2. Abdülhamit için bastırılan altın Osmanlı paralarına denmektedir. 1 Hamit altının ağırlığı genel olarak 7 gram civarında olmaktadır. Orijinali 22 ayar olan Hamit altınları, piyasada 5’lik olarak daha fazla bulunmaktadır. 5’lik Hamit altınları yaklaşık olarak 36 gram civarında olmaktadır.

Hamit Altın Nedir Hamit Altın Fiyatı
Hamit Altın Nedir Hamit Altın Fiyatı

5lik Hamit Altın Fiyatı da karşımıza farklı tutarlarda çıkabilmektedir. Ancak diğer altın türlerine göre Hamit altın fiyatları biraz daha fazla olmaktadır. Hamit altının diğer altın türlerinden daha fazla olmasının en önemli nedenleri arasında; bu altın türünün diğer altınlara göre çok daha fazla grama sahip olması yatmaktadır. Hamit altın ayrıca yatırım amaçlı alınabilen ve uzun vade elde tutulduğunda kişiye oldukça fazla kazanç sağlatma özelliği olan altın para türleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle uzun vade beklemeyi göze alan herkese bu tür altın para almaları birçok kişi tarafından tavsiye edilmektedir.

Sizler de altın yatırımı yapmak istiyor ve uzun vade beklemeyi göze alıyorsanız diğer tüm altın ürünlere yatırım yapabileceğiniz gibi; 5lik Hamit Altın yatırımı da yapabilirsiniz. Bu ürüne yapacağınız yatırımlar mutlaka ve mutlaka uzun vadede ya da düşük ihtimalle kısa vadede size çeşitli kazançlar sağlayacaktır. Bu alanda yatırım yapmak isteyen kişiler uzman bir finans uzmanı ya da sektöre yıllarını vermiş bir kuyumcu ile görüşebilir ve yatırım için öneri talebinde bulunabilir.

Orijinal Hamit Altın Nasıl Anlaşılır?

Hamit Altın Nedir Hamit Altın Fiyatı
Hamit Altın Nedir Hamit Altın Fiyatı

Hamit Altına ait orijinal basımlar Reşat altına göre daha düşük ihtimal olarak karşımıza çıkmaktadır. Hamit altınlarının orijinal olup olmadığını anlamak için birkaç yöntem bulunmaktadır. Bu altın türü genel olarak Reşat altına benzemekle beraber altın üzerinde yer alan tuğralar ve basım tarihleri farklıdır. Altın üzerinde yer alan tuğralar, hangi padişah döneminde altın para basıldıysa ona ait olarak karşımıza çıkmaktadır. Hamit altınlarda yer alan kulplar, Osmanlı Devleti döneminde değil, günümüzde ek olarak eklenmiştir.

Hamit altınlarını piyasada bulmak oldukça zor olduğu için 5lik Hamit Altın Fiyatı da bu nedenle etkilenmekte ve diğer altınlara göre çok daha fazla fiyatları karşımıza çıkarmaktadır. Fiyatları her ne kadar fazla olsa da yatırım yapmak isteyen kişiler bu altını tercih edebilmektedir. Zamanla yatırım yapan kişiler bu altından çok daha fazla kar sağlayabilmektedir. Altın paraların değerlenmesinde maddi altın değerinin yanı sıra tarihsel değeri de rol almaktadır. Bu nedenle piyasada oldukça zor bulunan bu altınları bulup, satın almanız halinde yatırım konusunda güzel bir hamle yapmış olacaksınız.

Hamit Altın Nedir Hamit Altın Fiyatı
Hamit Altın Nedir Hamit Altın Fiyatı

5lik Hamit Altın Fiyatı, diğer tüm altın fiyatlarına göre çok daha yüksek ölçülerde karşımıza çıkmaktadır. Tüm altın ürünlerinin grafikleri incelendiğinde, en yüksek grafiklere sahip olan bu altın türünü her kuyumcuda görüp satın almak mümkün değildir. Ülkemizde belli başlı kuyumcularda bulunan bu altın türü, gram altın fiyatı x altının gram değeri’nin üzerine bir de paranın değerli ve nadir bir altın para olmasından dolayı fiyat eklenmektedir. Yatırım yapmak ve para kazanmak isteyen kişilere bu altın para türü birçok kişi tarafından tavsiye edilmektedir.

Bu altın ürünü satın alındıktan sonra; uzun vadede elde tutulması gerekmektedir. Kazanç beklentisi yüksek olan yatırımcıların bu altın paraları en az 6 ay civarında elinde tutmaları gerekmektedir. 5lik Hamit Altın Fiyatı profesyonel kuyumcular tarafından takip edilmekte ve talep eden yatırımcılara ise fiyat bilgileri paylaşılmaktadır. Önemli olan fiyat bilgisinden çok bu altın para türünün orijinal bir şekilde sizlere sunulmasıdır. Bu tür altın paralarda, ürünün orijinal olup olmadığını anlamanız için bazı maddeler yukarıda sizlerle paylaşılmıştı. Bu yöntemleri kullanarak, başarılı bir şekilde sahte ürün ile orijinal ürün ayrımını yapabilirsiniz.

Orijinal Hamit Altın Fiyatını Nereden Öğrenebilirim?

Hamit altın para türlerinde birden fazla tür bulunmaktadır. Ancak ülkemizde bulunan Hamit para türlerinin arasında en fazla tür 5lik Hamit altınlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Diğer Hamit altın fiyatlarına göre 5lik Hamit Altın Fiyatı daha pahalı olmaktadır. Diğer Hamit altın türlerinde; sahte altın para olma olasılığı daha yüksek olmaktadır. Bu nedenle 5lik Hamit Altın Fiyatı tercih edilerek, Hamit para yatırımlarınızda 5lik altın para yatırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Hamit altın dışında yapılabilecek altın yatırımı bilgilerini de şu yazıda görüntüleyebilirsiniz; Altına Yatırımda, Ne Tür Altın Alımı Yapılmalı?

Anlık Altın

error: Seçim Çalışmıyor