• ALTIN (TL/GR)
  2.559,20
  % 0,41
 • ÇEYREK ALTIN
  4.146,00
  % 0,67
 • YARIM ALTIN
  8.317,00
  % 0,67
 • TAM ALTIN
  16.383,67
  % 0,61
 • CUMHURIYET ALTINI
  16.608,00
  % 0,67
 • AMERIKAN DOLARI
  33,0413
  % 0,65
 • € EURO
  36,0249
  % 0,40
 • BIST 100
  11.064,85
  % 0,37

En Karlı Altın Hesabı Hangi Bankada

En Karlı Altın Hesabı Hangi Bankada

En Karlı Altın Hesabı Hangi Bankada

En karlı altın hesabi altın yatırımcılarının en çok merak ettiği soru, en karlı altın hesabına hangi bankanın sahip olduğudur. Önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda en popüler mevduat ve yatırım araçlarından biri olan altın hem fiziki hem de bankadan alma olarak tercih edilmektedir.  Ülkemizde dijital bankacılığın gelişmesiyle birlikte altın yatırımları yastık altına saklanmak yerine bankanın hesabındaki altın ürünlerinde birikmeye başladı. Aslında bunun temel nedeni, banka tarafından sağlanan altın hesaplarındaki çekme işlem aralığının, fiziki anlık altın alıp satan kuyumculara göre daha az olmasıdır.

Bankaların sunduğu altın hesaplarındaki spread küçük olsa da altın alış ve satış fiyatları bankalar arasında farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle bir bankada altın hesabı açmadan önce altının döviz kurunu bilmeniz gerekir.  Altın fiyatının artmasıyla son zamanların en karlı yatırım araçlarından biri haline geldi. En İyi Altın Hesap, yatırımlarınızı karlı ve verimli hale getirmenizi sağlayacaktır.

Vadeli Altın Hesabı Nedir?

Vadeli Altın Hesabı sayesinde altının yükselen fiyatından faydalanabilir, altın yatırımınızı bankanın uyguladığı faize göre artırabilirsiniz. Örneğin; Her yıl faiz ödeyen bir bankanın vadeli hesabına 50 gram altın yatırırsanız 1 yılda bu yatırım size 1 gram altın kazandıracaktır. Vadeli hesapta, bankanız kazancınıza vergi indirimi uygulayacaktır.

Vadesiz Altın Hesabı Nedir?

Altın Hesabı ise biriken veya elde tutulan değerli kalemler üzerinde işlem yapılmasına ve güvenli bir şekilde saklanmasına olanak tanır. Mevcut yatırımlarınızın TL karşılığını görebilirsiniz. Banka faizi uygulanmaz. Mobil bankacılık uygulaması ile birikimlerinizin durumunu cep telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz. Telefonunuzdan tek tıkla alım satım işlemleri yapabilirsiniz.

En Avantajlı Altın Hesabi Hangisi

En Karlı Altın Hesabı Hangi Bankada Kuveyttürk
En Karlı Altın Hesabı Hangi Bankada Kuveyt Türk

Kuveyt Türk Altın Hesabı

En karlı altın hesabi hangi bankada? Kuveyt Türk bu konuda öne çıkıyor.

Gram Altın, Çeyrek Altın, Külçe Altın, Altın Çek ve Altın Havale gibi ürünleri ile geniş altın ürün ve hizmetini sunmaktadır.

Kuveyt Türk Altın Hesabı, tarihsel veriler dikkate alındığında en düşük spread sunan bankalar arasında önemli bir yer tutmaktadır.

En Karlı Altın Hesabı Hangi Bankada Ziraat
En Karlı Altın Hesabı Hangi Bankada Ziraat

Ziraat Bankası Altın Hesabı

Avantajlı altın hesabi hangisi? Ziraat Bankası, birikimlerini değerli ürünlere yatırmak isteyenler için Altın Vadeli Hesap ve Altın Vadeli Hesap olmak üzere iki farklı seçenek sunmaktadır.

Her iki seçenek de tasarruf sahiplerine ücretsiz altın alım ve satımı yapma olanağı tanır.

En Karlı Altın Hesabı Hangi Bankada Halkbank
En Karlı Altın Hesabı Hangi Bankada Halkbank

Halkbank Altın Hesabı

En iyi altın hesapları listesinde dikkat çeken bir diğer banka Halkbank;

Halkbank altın vadeli mevduat ve vadeli mevduat olmak üzere iki seçenek sunar.

Vadesiz altın hesabı ile tasarruf sahiplerine gram bazında diledikleri tutarda altın alıp satmalarına ve altının değerindeki artıştan doğrudan faydalanmalarına olanak sağlar.

 Hangi Bankada İş Bankası
Hangi Bankada İş Bankası

İş Bankası Altın Hesabı

Altın vadeli hesap ve altın vadeli mevduat hesap türlerinde alternatifleri sunan banka, ihtiyacınıza uygun seçeneklerle şüphesiz öne çıkan bankalardan biridir

 İş Bankası’nın sunduğu altın cari hesabı, diğer bankalar gibi altın fiyat hareketlerini yatırımcılara doğrudan yansıtmakta ve bu doğrultuda getiri sağlamaktadır.

En Karlı Altın Hesabı Hangi Bankada Garanti
En Karlı Altın Hesabı Hangi Bankada Garanti

Garanti BBVA Altın Hesabı

BBVA Garanti, Cari Altın Hesabı ve Birikmiş Altın Hesabı olmak üzere iki tür ürün sunmaktadır. Vadesiz Altın Hesabı ile yatırımcılar altın fiyatındaki dalgalanmalardan en yakın grama alıp satarak kazanç sağlayabilirler.

Garanti BBVA Altın Birikim Hesabı ise düzenli olarak altın biriktirmek isteyen tasarruf sahipleri için özel olarak geliştirilmiş bir mevduat ürünüdür.

En Karlı Altın Hesabı Hangi Bankada Vakıfbank
En Karlı Altın Hesabı Hangi Bankada Vakıfbank

Vakıfbank Altın Hesabı

Vakıfbank, en karlı altın hesabına sahip bankayı bulmak için bir sonraki finans kuruluşu olarak değerlendirilmesi gereken seçeneklerden biridir. Bankaların müşteri memnuniyetinin de ön planda olduğunu söylenebilir.

Vakıfbank Altın Çağ Hesabı ürünü ile altına yatırım yapmak isteyen tasarruf sahiplerine çeşitli avantajlar sunuyor. Temelde diğer bankalar gibi Vakıfbank’ta da 0,01 gram ve katları olmak üzere talep edilen miktar üzerinden alım satım işlemleri yapılabilmektedir.

En Karlı Altın Hesabı Hangi Bankada Akbank
En Karlı Altın Hesabı Hangi Bankada Akbank

Akbank Altın Hesabı

Akbank Altın Hesabı, birçok bankanın sunduğu cazip avantajlar gibi, yatırımcılara bankadan Türk Lirası, ABD Doları veya Euro cinsinden altın alıp satmalarına da olanak sağlıyor.

Akbank’ın sunduğu altın mevduat hesapları da diğer altın hesapları gibi 0,01 grama kadar alınıp satılabilmektedir.

Anlık Altın Fiyatlarını takip etmek için anlikaltin sitemizden faydalanabilirsiniz.

error: Seçim Çalışmıyor