• ALTIN (TL/GR)
  2.456,52
  % 2,76
 • ÇEYREK ALTIN
  3.943,00
  % 1,82
 • YARIM ALTIN
  7.910,00
  % 1,81
 • TAM ALTIN
  15.566,09
  % 0,75
 • CUMHURIYET ALTINI
  15.697,00
  % 1,80
 • AMERIKAN DOLARI
  32,7878
  % 1,53
 • € EURO
  35,1602
  % 0,53
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

Bitcoin Yatırımı Nasıl Yapılır

Bitcoin Yatırımı Nasıl Yapılır

Bitcoin Yatırımı Nasıl Yapılır

Bitcoin yatırımı günümüzde birçok insan ilgisini çekmiş durumdadır. Son zamanlarda en fazla konuşulan konular arasında olan bitcoin gerçek anlamda insanların ilgisini çekiyor ve insanlar bitcoine yatırım yapmaya yöneliyor. İnsanların para kazanma isteğine cevap veren bir yatırım aracı olan bitcoin artık çıkış amacının dışında bir yatırım aracı haline de gelmiş durumdadır. Çünkü kurumsal yatırımcılar ve milyon dolarlık fon şirketleri tarafından yapılan bitcoin yatırımları göz önüne alındığı zaman bitcoin ilk çıktığı zamanlardan bu yana çok daha farklı bir yere gelmiştir.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin Yatırımı Nasıl Yapılır
Bitcoin Yatırımı Nasıl Yapılır

​​​​​Bitcoin yatırımı yapmak isteyenler bu yatırımın nasıl yapıldığı hakkında bir takım araştırmalar içerisine giriyorlar. Öncelikle bitcoin yatırımı yapmak istiyorsanız bir kripto para borsasına kayıt yaptırmanız gereklidir. Sonrasında ise kayıt olduğunuz bu borsaya nakit transferi yapmalı ve hesabınıza bakiye eklemeniz gerekiyor.

Daha sonrasında hesabınızda bulunan Türk liraları karşılığında kripto ve bitcoin satın almanız mümkün olur. Elbette bu kadarla bitmiyor. Aslında dikkat edilmesi gereken birçok husus var. Çünkü bilinen finans ve bankacılık sisteminden oldukça farklı bir sistem. Öte yandan hisse senedi piyasalarından da tamamen farklı bir yatırım aracı olduğu da kesin. En nihayetinde özetlemek gerekirse 3 adımda bitcoin yatırımı mümkün oluyor. Bu adımlardan ilki kripto para borsasına kayıt olmak ikincisi borsa hesabına bakiye eklemek ve üçüncüsü ise alım yapmak istemiş olduğunuz fiyat aralığını belirlemenizdir. 

Bitcoin Nereden Alınır? 

Bitcoin yatırımı yapmak isteyenlerin en fazla merak etmiş olduğu konular arasında bitcoinin nereden alınacağı yer alıyor. Yatırım yapmak isteyenlerin en fazla dikkat etmesi gereken konu lar arasında kripto para borsasını kullanarak alım yapmalarıdır. Çünkü şu günlerde kripto para ekosisteme içerisinde yüzden fazla kripto para borsası var. Ancak bu yüzlerce borsa arasından kaliteli hizmet sunan çok az sayıda borsa vardır. Kripto para alabileceğiniz en güvenilir borsalar arasında Binance BtcTurk Paribu Coinbase FTX ve Huobi gibi borsalar yer alıyor. 

Bitcoin Yatırımı

Bitcoin Yatırımı Nasıl Yapılır
Bitcoin Yatırımı Nasıl Yapılır

Elindeki parayı değerlendirmek isteyenler Bitcoin Ethereum Dogecoin mi alayım altın iniyor mu çıkıyormu altın mı alayım döviz mi alayım gibi soruların ve araştırmaların sonunda bitcoin’e yatırım yapmaya karar verse bile bu kez de bitcoin fiyatı, bitcoin ne kadar, bitcoin kaç dolar gibi pek çok konuyu araştırıp birçok bitcoin yorumu okuduktan sonra Bitcoin’e doğrudan yatırımı yapmak istemeyen yatırımcılar için birçok farklı alternatif yer alıyor.

Öncelikle bitcoin yatırımı yapmak isteyen kişilerin takip etmesi gereken bazı adımlar vardır. Bitcoin yatımı yapmak istiyorsanız bir kripto para borsasına üye olmanız gerekir. Bir bitcoin borsasına üye olmak istiyorsanız öncelikle güvenilirliğinden emin olduğunuz borsalara kayıt yaptırmanızda fayda var. Çünkü piyasada yüzlerce bitcoin borsası vardır ve bunlar arasında en güvenilir olanlardan birini tercih etmeniz gereklidir. Bitcoin yatırım yapabilmeniz için borsa hesabınıza para aktarmalı ve daha sonra yatırım stratejisi doğrultusunda bitcoin alımı yapmalısınız. Bitcoine yapmış olduğunuz yatırımdan kar elde edebilmeniz için kısa veya orta vadeli pozisyonlar tercih etmelisiniz. Bununla birlikte bitcoin fiyatlarını düzenli olarak takip etmeniz de çok önemlidir. Kripto para borsası ile ilgili yeterli bilgiye sahip değilsiniz bitcoinden kâr elde edebilmeniz ihtimali oldukça düşüktür. 

Bitcoin Yatırım Yöntemleri

Günümüzde yatırım seçeneklerini artması ile birlikte bitcoin yatırımları da oldukça çeşitlenmiştir. Kar elde etmek isteyenler sürekli olarak trendleri takip etmelidir. Piyasada yaşanan hareketlilikler düzenli olarak izlenmeli ve güvenilir piyasa tahminleri yapan site ve sosyal medya hesapları takip edilerek bilgi alınmalıdır. Ayrıca bitcoin yatırımcılarının fikir alışverişi yapmış olduğu tartışma fırınlarına katılabilir ve onların yorumlarını okuyabilirsiniz. Bu sayede bitcoinden elde edeceğiniz kâr daha da yükselmiş olur. 

Bitcoin İçin Ne Kadar Bütçe Ayırmak Gerekir?

Bitcoin Yatırımı Nasıl Yapılır
Bitcoin Yatırımı Nasıl Yapılır

Bitcoin için yatırım yapmayı düşünüyorsanız bitcoine yatıracak  olduğunuz para kaybetmeyi göze alabileceğiniz bir tutar olmalıdır. Çünkü bitcoin değişken bir piyasaya sahiptir. Bu nedenle de bitcoinden kısa süre içerisinde çok yüksek kar elde edebileceğiniz gibi aynı zamanda bütün yatırımınızı kaybetme riski de vardır. Bu nedenle de yatıracak olduğunuz tutar kaybedildiği zaman size maddi açıdan zorluk yaşatmayacak ve tutar olmalıdır. Bununla birlikte kripto para piyasasını da yatırım yapmak istiyorsanız riske en aza indirmek adına tek bir coin almak yerine çok sayıda coin alın. Bu durum sizin için daha kârlı olur. Kripto para yatırımı yaparken çok sayıda coin almak riski böler.

Anlık Altın

error: Seçim Çalışmıyor