• ALTIN (TL/GR)
  2.456,52
  % 2,76
 • ÇEYREK ALTIN
  3.943,00
  % 1,82
 • YARIM ALTIN
  7.910,00
  % 1,81
 • TAM ALTIN
  15.566,09
  % 0,75
 • CUMHURIYET ALTINI
  15.697,00
  % 1,80
 • AMERIKAN DOLARI
  32,7878
  % 1,53
 • € EURO
  35,1602
  % 0,53
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

Bitcoin Alarak Zengin Olanların Listesi

Bitcoin Alarak Zengin Olanların Listesi

Bitcoin Alarak Zengin Olanların Listesi

Bitcoin bilindiği üzere 2008 yılında bir deney üzerine ortaya konulmuş sanal bir yatırımdır. Günümüzde birçok kişinin tercihler arasında Bitcoin kısa vadede zengin olmak isteyenlerin gündeminden düşmüyor. Bu uğurda eskiden altın, döviz gibi daha çok maddesel olarak yatırım araçları bulurken yerini sanal dünyada yaygınlaşan bir sisteme bıraktı.

Bitcoin mi Diğer Madenler mi?

Ülkemizde altından sonra kazançlı yatırım olarak son zamanlarda gümüşte tercihler arasında yer almaya yavaş yavaş başlamıştır. Özellikle bankalarda altın hesapları kadar gümüş hesap açan vatandaşlarımız her geçen gün artmaktadır. Altından sonra gelecekte gümüşte en az altın kadar rağbet göreceğe beziyor.

Bitcoin Alarak Zengin Olanların Listesi bitcoin

Çeşitli yatırımcıların yeni tercihi olan gümüş gramı güncel olarak alış, 11.03’ten işlem görürken satış 11.07 olarak görülür. Alım ve satım işleminde dahi zarar ettirmeyen gümüş artış konusunda ise sağlam ve oldukça güvenli şekilde yatırımcının yüzünü adeta güldürüyor.

Pandemiyle beraber tekrar artışa geçen gümüş son zamanlarda oldukça gündemi işgal ediyor. Birçok finans uzmanının yatırım fonu olarak değerlendirilmesini öngördüğü gümüş kazandırmaya devam edecek gibi görünüyor. Altın fiyatları göz önüne alındığında yatırımcı artık gümüşten yana olacak gibidir.

Gerek takıda gerekse eşyalarda kullanılan gümüş severleri mutlu edecek bir durum söz konusu olarak karşımıza çıkıyor. Aslında artık günümüzde erkeklerde en az kadınlar kadar takı konusuna merak sarmış durumdalar. Gelecekte de şimdilerde de takılarda kullanılmaya devam eden gümüş bakalım tek taşlarda da pırlantanın yerini alabilecek mi?

bitcoin

Değerli madenlerin; altın, gümüş, elmas gibi yatırım araçlarının hesaplanmasında kullanılır. Örneğin, altın ons hesaplaması şu şekildedir.1000 Gram altın yani bir kilogram altının has altın külçesi yaklaşık olarak 32.154 onsa karşılık gelmektedir. Bu değerler güncellenebilmektedir. Diğer yatırım madenlerinde geçerli olan bu hesaplama dolayısıyla çeyrek ve tam altın fiyatlarını da belirlemektedir.

Altın güncel fiyatı ise bugünlerde tam altın fiyatı 6.591 TL’den alınırken satış ise 6.692 TL olarak görülmektedir. Her geçen gün en az dolar kadar artan bu altın fiyatları altın severleri üzmektedir. Altın bilezik veya küpeler artık yerini gümüşten yana kullanmak zorunda kalacak gibi gözüküyor.  

Kısa Yoldan Zengin Olmahttps://anlikaltin.com/kripto-para/k İsteyenlerin Tercihi Bitcoin

Bitcoin Alarak Zengin Olanların Listesi bitcoin

Son zamanların popüler kripto para birimi  btc alabilmek uğruna evini, aracını satıp hatta risk alarak kredi çeken birçok kişi bu risk sayesinde oldukça kazançlı çıkmışlardır.

Dilerseniz bu yolla zengin olduğu bilinen bir kaç Bitcoin zenginlerinden bahsedelim;

Kimler Bitcoin Sayesinde Zengin Oldu?

 • Jered Kenna; btc sayesinde ilk zengin olanlardandır. 2009 yılında bitcoinle tanıştıktan sonra Amerika’da ilk bitcoin borsasını açan Jered, ayrıca İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktaydı. Şimdilerde yaklaşık olarak 30 milyon dolar ve üzeri servete sahip olduğu söylentiler arasında. Ayrıca Jered 2016 yılında yapılan bir saldırı sonucu oldukça azımsanmayacak kadar kayıp vermiştir.
 • Bruce Wagner; 1954 yılında Amerika ‘da doğan Bruce, senarist ve yazardır. Sunucu olarak TV ekranlarında oldukça tanınan Wagner, bitcoin zenginlerindendir. Şu sıralar herkesi bitcoin konusunda bilgilendiren Wagner, gerek TV’de gerekse konferanslarda her türlü bitcoin yanlısı olduğunu belirtmektedir.
 • Vitalik Buterin; Ethereum’un kurucu olan Buterin Btc sayesinde zengin olanlardan 1994 doğumlu olan Vitalik Buterin Rus asıllı Kanada vatandaşı ve bilgisayar programcısıdır. Bitcoin den sonra sanal para sistemlerine merak saran programcı Ethereum’un Dünyaya sunmuştur. (Kripto para birimi Ether, bitcoinden sonra gelen en kazançlı sanal kazanç birimidir.
 • Fred Ehrsam; 1988 doğumlu Boston doğumlu olan Ehrsam 2012 yılında kripto parayla ve özellikle btc ile tanıştı. Daha sonra Coinbase ‘i kurdu. Böylelikle adını bitcoin zenginleri arasına yazdırdı.
 • Yifu Guo;  15 milyon dolar kazandığı iddia edilmiştir.
 • Tayler ve Cameron Winklewoss; Cameron Gemisinin kurucuları olan ikizler Tayler ve Cameron kardeşlerdir. 2014 yılında Cameron Geminin kurucusu Tayler ise CEO olarak görev paylaşımı yapmışlardır.
 •  Jed McCaleb; 1975 doğumlu olup 2010 yılında kendisinin ilk  büyük btc borsasını kuran McCaleb, Mt. Gox’u kurmuştur. Ortalama sekiz yıl içinde bugünkü servetine kavuşmuştur.
 • Micree Zhan: 1979 Çin doğumlu olan Zhan elektronik mühendisidir. 2018 yılında dünyanın en zengin kripto para milyarderi olarak ünlenmiştir. Kripto para madenciliği alanında Bitmain’in kurucu ortağı olmuştur.

Anlık Altın

error: Seçim Çalışmıyor