• ALTIN (TL/GR)
  2.559,20
  % 0,41
 • ÇEYREK ALTIN
  4.146,00
  % 0,67
 • YARIM ALTIN
  8.317,00
  % 0,67
 • TAM ALTIN
  16.383,67
  % 0,61
 • CUMHURIYET ALTINI
  16.608,00
  % 0,67
 • AMERIKAN DOLARI
  33,0413
  % 0,65
 • € EURO
  36,0249
  % 0,40
 • BIST 100
  11.064,85
  % 0,37

Altın Fiyatları Güncel

Altın Fiyatları Güncel

Altın Fiyatları Güncel

Altın, dünyanın en değerli metallerinden biridir. Tarih boyunca pek çok farklı metal keşfedilmiş olsa da bunlar arasında en yaygın olanı her zaman altın olmuştur. Bunun temel nedenlerinden biri altının diğer metallere göre çok daha kolay işlenebilmesidir. Parlak sarı renkli altın, parlaklığını uzun süre koruyan bir maddedir. Farklı ortamlarda parlaklığını kaybetmesine rağmen çok küçük işlemlerle eski parlaklığına kavuşabilmektedir. Korozif özelliğinden dolayı insanlar tarafından uzun süre kullanılabilir. Au sembolü ile bilinir ve 1.06 derecede eritildikten sonra işlenir.

Altın Fiyatları Güncel Olarak Nasıl Belirlenir?

Altın Fiyatları Güncel
Altın Fiyatları Güncel

Altın Fiyatları Güncel Londra Metal Borsası’nda Değerleme olarak bilinen yöntemle belirlenirken, altın vadeli işlem sözleşmeleri, ağırlıklı olarak New York COMEX’te işlem gören kurumsal yatırımcılar tarafından tercih edilmektedir.

Gümüş: Mücevherat olarak kullanılsa da ağırlıklı olarak endüstriyel alanlarda kullanılmaktadır. Bu nedenle, endüstriyel arz/talep gümüş fiyat oluşumunu yönetir. Yeni teknolojiler gümüşün endüstriyel kullanımını etkilediğinden gümüş fiyatlarının oynaklığını da artırmaktadır. Elektrikli ev aletleri, piller ve tıbbi cihazlar, iletken olarak esas olarak gümüş kullanan endüstriyel ürünlerdir. Gümüş fiyatları öncelikle Londra Metal Borsası ve New York Vadeli Emtia Borsası’nda belirlenmektedir. Gümüşün fiziksel boyutu ve fiyatı tıpkı altın gibi ons ve dolar cinsinden ifade edilir.

Platin, ağırlıklı olarak sanayide kullanılan bir diğer değerli metaldir. Otomobil endüstrisinde yaygın olarak kullanılan platin, altından daha nadir bir metal olarak yıllar içinde altından çok daha değerliydi. Bugüne kadar çıkarılan toplam platin yüzey miktarının 10.000 ton olduğu tahmin ediliyor. Paladyum da ağırlıklı olarak endüstride kullanılan nadir bir metaldir. Paladyumun başlıca kullanım alanları otomotiv, elektronik ve dişçilik sektörleridir.

Altın Nasıl Değerlendirilir?

Altın Fiyatları Güncel
Altın Fiyatları Güncel

Altın fiyatları düşerken, talep veya fazla alım olduğunda altının fiyatı yükselir. Bu altın fiyatlarını etkileyen en basit senaryo olsa da altın fiyatlarının yükselmesinin başlıca nedenlerini şöyle sıralayabiliriz:

Küresel ve Yerel Enflasyon; Fiyatlar genel seviyesindeki artışı yansıtan bir kriter olarak tanımlanmaktadır. Enflasyon yüksekse, para için satın alma gücünüz azalır. Küresel enflasyonda paranın satın alma gücü düşüyor. Bu durumda, altın fiyatı her zaman yükseliş eğilimindedir. Para biriminin alış değeri düştüğünde altının fiyatı yükselir ve paranızla aynı miktarda altını satın alamazsınız. Bu nedenle küresel ve yerel enflasyon altın fiyatının en büyük düşmanıdır.

Altın kasası durumu; dünyada belli bir altın kasası vardır. Yeni altın kaynaklarının bulunmadığı bir dönemde, mevcut altın miktarı düşecek ve bu dönemde altının fiyatı yükselecektir. Bu genellikle düğün sezonu olarak bilinen yaz aylarından önce gerçekleşir. Bu süre zarfında altın alım miktarı dünyanın en yüksek seviyesinde yapıldığı için altının fiyatı çok arttı.

 Global risk; Altın, zaman içinde değerini koruyan ve kayıp yaratmayan bir emtia olduğu için yatırım olarak tercih edilmektedir. Ancak Altın fiyatları güncel olarak etkileyen ve altın fiyatlarını yukarı çeken küresel risklerdir. Altın, kolayca nakde çevrilebilen ve dünya çapında ticareti yapılabilen bir maden olduğu için herkes yatırım amacıyla altın alır. Özellikle artan risk ve küresel savaş ihtimali ile insanlar dövizin fiyatına güvenmemekte ve paralarını altına çevirerek altın satın almaktadır. Altın almak piyasada altının küçülmesine ve altının fiyatının aşırı yükselmesine neden olur.

Reel Faiz Oranı

Reel faiz oranı; para tutmanın maliyeti denir. Bu nedenle elinizde tuttuğunuz altının da özellikle küresel reel faiz oranları yükseldikçe, yerel reel faiz oranları da yükseldikçe, tutmanın bir maliyeti vardır. Bu durumda bireyler ve yatırımcılar, nakitlerini altına çevirerek nakit tutma maliyetini ortadan kaldırmak isterler. Nakidin altına çevrilmesi, piyasadaki Altın fiyatları günceller düşürür ve doğrudan fiyatını artırır. Bu faktörler altın piyasasını olumsuz etkileyip altın fiyatının yükselmesine neden olsa da altın fiyatının düşmesine neden olan ve altın fiyatına doğrudan etki eden durumları şu şekilde sıralayabiliriz;

Altın Fiyatını Etkileyen Faktörler

Altın Fiyatları Güncel
Altın Fiyatları Güncel

Altın, üretim ve yatırım amaçlı kullanılan ve uluslararası piyasada işlem gören bir yatırım aracıdır. Altın fiyatını etkileyen faktörler, altın arz ve talebini etkileyen faktörlerdir.

 • Sanayide altın talebi, özellikle kuyumculuk talebi,
 • Madencilerden altın çıkarma maliyeti,
 • Arz ve talep ülkelerinin jeopolitik durumu yüksek altın,
 • Petrol ve diğer hammadde fiyatları,
 • Merkez bankalarının altın alım satımı,
 • Merkez bankalarının para politikası,
 • Reel faizler,
 • Enflasyon oranı,
 • Dünya ekonomilerinin büyüme hızı,
 • Altın üreticilerinin riskten korunma faaliyetleri,
 • Altın cinsinden teslim edilen vadeli işlem sözleşmeleri Piyasadaki uzun ve kısa pozisyon sayısı,
 • Spekülatif işlem,
 • ABD dolarının diğer para birimleri karşısındaki değeri.

Dolar Düşerse Altın Düşer Mi?

Dolar ve Altın fiyatları ters orantılarda. Örneğin, bir ons altının birimi dolar cinsinden olduğu için dolar değer kaybettiğinde, dolara yatırım yapan kişilerin altına yatırım yapacaklarını ve altınlarını korumak için daha fazla altın alacaklarını söyleyebiliriz, paraya karar verirler. Bu nedenle altın talebi yüksektir. Altın alım talebi yüksek olduğunda, altın fiyatı şu anda yükseliş eğiliminde. Bu sefer altın yükseldikçe altının değeri düşüyor ve sonunda yatırımcılar altınlarını satmaya başlıyor.

Yatırım Amaçlı Hangi Altın Alınır?

Altın Fiyatları Güncel
Altın Fiyatları Güncel

Altına yatırım yapmak isteyenler genellikle altına ne yatırım yapacaklarını merak ederler. Birikiminizden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, doğru altına yatırım yapmanız gerekir. Altın yatırımında en karlı seçeneğin gram altın olduğu bilinmektedir. Bir gram altın, değerinden ve işçilik maliyeti olmadan satılır. Aynı zamanda kuyumcularda 1 gram altın 1 ile 20 gram arasında satılabilmektedir. Altınlar arasında hemen hemen herkesin cüzdanına göre alıp satabileceği gram altın vardır. 4 gram ağırlığındaki altın, 22 ayar ve 24 ayar miktarlarında satılabilmesi ile karakterizedir. Unutulmamalıdır ki altının en saf hali 24 ayardır. Altın bu parametrenin seviyesi düşmeye başladığında esnekliğini kaybeder.

24 ayar altın dövülebilir olduğu için takım, bilezik gibi takıların yapımında kullanılmaz. Bu nedenle farklı metaller saf altınla karıştırılarak mücevher üretilir. Bu esnekliği azaltır ve dayanıklılığı artırır. Örneğin bilezikler çeyrek veya yarım ayar 22 ayar altından üretilir.  

Altın Yatırımı İçin Çeyrek Mi Yoksa Bilezik Mi?

Altın Fiyatları Güncel
Altın Fiyatları Güncel

Altına yatırım yapmak isterseniz çeyrek, yarım, cumhuriyet veya bilezik de satın alabilirsiniz.

Ancak bu altın türü altından daha yüksek bir işçilik maliyetine sahiptir. Maliyetler, altının fiyatıyla orantılı olarak daha fazla artabilir.

Daha az işçilik maliyeti ödemek için iki çeyrek almak yerine, yarım veya iki yarım yerine tam altın almayı tercih edebilirsiniz. Bileklik satın almak istiyorsanız işçilik maliyeti düşük olan basit bir bileklik kullanabilirsiniz.

Kriz Dönemlerinde Altın Fiyatı Nasıl Olur? 

Kuyumculuk sektöründe de kuyumculuk kadar fiyat etkisine sahiptir. Dünyada yılda 3000-3500 ton altın talebi var. Dünyada Türkiye, Hindistan ve Çin gibi mücevhere yüksek talep gösteren ülkeler var. Bu talep mevsimsel olabileceği gibi genel de olabilir. Bu ülkelerde, ilkbahar ve yaz aylarında düğün sezonunda altın takılara olan talebin artması nedeniyle altın fiyatları güncelleyip etkileyebilir. Altın için endüstriyel talep de altın fiyatlarını etkiler, ancak diğer faktörler kadar etkili değildir. Kriz sırasında kuyumculuk altınına ve endüstriyel altınlara olan talep azaldı. Bu dönemde altının fiyatı çok yüksek olduğu için talep düşüyor. Artan yatırım talebi, altının fiyatını artırma etkisine sahiptir.

Doların Değeri Altını Etkiliyor Mu?

Uluslararası piyasada altının değeri dolar olarak ifade edilir. Bu nedenle doların değerindeki bir düşüş veya artış, altının fiyatı üzerinde bir etkiye sahiptir. Dolar euro karşısında değer kazandığında altının fiyatı düşer, dolar euro karşısında değer kaybettiğinde altın fiyatları güncellenir ve yükselir. Türkiye’de ise dolar kurunun değerinin altın fiyatı üzerinde büyük etkisi var. Değerler ve enflasyon beklentileri de altın fiyatlarını etkiliyor.

2008-2009 yıllarında özellikle krizle birlikte altını enflasyondan koruma özelliği ortaya çıktı. Kriz zamanlarında altın her zaman güvenli limandır. Altın bağımsız, likit bir yatırım aracı olmaya devam ediyor. Dünyanın her yerinden elde edilebilir. Türk yatırımcı açısından dolar-TL kurundaki bir değişim altın kurunun da değişmesine neden oluyor. Dolar-TL kuru yükseldiğinde altının fiyatı yükseliyor, düştüğünde altının fiyatı düşüyor.

Türkiye’de Altın Borsası Nasıl İşliyor?

Türkiye’de Altın Borsası’nda işlem gören İMKB piyasasının yeni adı “Kıymetli Madenler ve Değerli Taşlar Piyasası” altında işlem görmektedir. Altın piyasasına yatırım yapmak belli bir uzmanlık seviyesi gerektirir, bu yüzden kendinize bir aracı kurum bulmalısınız. Borsaya hâkim bir menkul kıymet alım satım şirketi seçerek altın yatırım hesabı açabilirsiniz. Birikim hesabınız iyi yönetildiğinde altın gibi değerli madenleri düşük fiyattan alıp değeri arttıkça yeniden satarak para kazanabilirsiniz.

Altın Borsa Yatırım Türleri Nelerdir?

İnsanların altın alıp satma nedenleri arz ve talep akışını yaratır. Altın Borsası da bu altın takası için oluşturulmuş bir platformdur. Genel olarak, hisse senetleri bir altın borsasında üç farklı şekilde yatırılabilir: doğrudan altın madencilerinden altın hisseleri satın alabilirsiniz, altın borsasında işlem gören fonlar ve altın borsa yatırım fonları satın alabilirsiniz. Altına karşılıklı yatırım. Bu yöntemlerin her birinin avantajları ve dezavantajları vardır. Bir madencilik şirketinin hisselerini satın almak, yüksek risklerle de olsa iyi getiri sağlayabilir. Borsada işlem gören fonlar veya ETF’ler daha düşük risklidir ancak daha fazla çeşitlilik sunar.

Günlük Altın Borsa Yatırım Fonları VEYA EFT İşlemleri NEDİR?

Günlük olarak altın ticareti yapmanın bir yolu, altın borsasında işlem gören bir fon kullanmaktır. Borsada işlem gören bir fon (ETF), hisse senetleri, tahviller, tahviller, altın ve değerli metaller gibi bir yatırım ürünleri endeksinin performansını izleyen bir yatırım fonudur. Hisse senedi alım satım hesabınız varsa, altın yatırım fonları için fiyat hareketleri yapabilirsiniz. Yatırım fonları veya altın ticareti ETF’lerinin fiyatları sabit değildir; Alınıp satıldıkça değerleri değişir. Ayrıca, ETF’ler tahvil piyasası grubunun bir parçasıdır. Bu, ETF’lerin oldukça likit bir finansman kaynağı olduğu anlamına gelir; yani her an piyasa fiyatları üzerinden nakde çevrilebilirler.

Altın Ticareti Karlı Mı Yoksa Riskli Mi?

Altın Fiyatları Güncel
Altın Fiyatları Güncel

Altın borsasında işlem yapmanın hem avantajları hem de dezavantajları olabilir. Altın almak veya finans ticareti yapmak için bir kuyumcuya veya altın ticaret ofisine gitmeniz gerekir. Ancak altın piyasasına yatırım yapmak için fiziki altına sahip olmanıza gerek yoktur. Gold Exchange, hisse senedi gibi yatırım araçlarını satın alma, yatırımlarınızı çevrimiçi olarak takip etme ve alım satım gerçekleştirme olanağı sunar. Öte yandan risk, herhangi bir yatırım aracında olduğu gibi, yüksek fiyattan altın alarak ve düşük fiyattan işlem yapmak zorunda kalmaktan para kaybetmektir. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık altın fiyat güncellemeleri ve istatistiklere bakmak size önemli altın yatırım fırsatları sunabilir.

Petrol ve Altın İlişkisi

Petrol ve altın, dolar cinsinden fiyatlanan iki hammaddedir. Her ikisi de küresel ekonominin şekillenmesinde önemli roller oynamaktadır. Altın ve petrol fiyatları genel olarak doğru oranlardadır. Bu korelasyonun temel nedeni enflasyondur. Yükselen petrol fiyatları pompa fiyatlarını etkiler ve yükselen pompa fiyatları enflasyonu etkiler. Enflasyon arttıkça yatırımcılar paralarının değerini korumak için altına yönelirler. Petrol fiyatındaki artış, hafif bir gecikmeyle de olsa altın fiyatını dolaylı olarak artırdı. İkinci faktör, yüksek petrol fiyatlarının ekonomi üzerindeki olumsuz etkisidir. Artan petrol fiyatları, hisse senedi fiyatlarını baskı altına alarak büyümeyi olumsuz etkiledi. Yatırımcılar alternatif bir yatırım olarak altına yöneliyor ve artan taleple birlikte altın fiyatları yükseliyor.

Diğer bir faktör ise ABD dolarıdır. Dolarla fiyatlanan petrol ve altın, dolar değerlendikçe diğer para birimlerinde çalışan yatırımcılar için pahalı olabilir. Dolayısıyla dolar ile bu iki değerli mal arasında ters bir ilişki vardır. Ocak, Şubat ve mart aylarında küresel arz talebi aşarak stok sıkışıklığına neden oldu.

Mart ayının başında, dünyanın en büyük petrol üreticileri Suudi Arabistan ve Rusya arasında salgının yarattığı belirsizlik ve fiyatları düşürme kararı alınamaması nedeniyle anlaşmazlık çıktı. Anlaşma, küresel petrol üreticileri arasındaki ikili müzakereler, petrol üretim kesintileri vaat ediyor ve bunların önümüzdeki yıllarda petrol fiyatlarının istikrara kavuşmasına yardımcı olabileceğine dair artan umutlar arasında imzalandı. Ancak, depolama tesislerinin ve tankerlerin hızla dolmasıyla birlikte, fazla petrolün nerede depolanacağına dair endişeler arttı ve Nisan sonunda rekor düşüşler kaydedildi.  Altın ise rekor petrol fiyatları ve küresel ekonominin büyümesine ilişkin endişelerle yükselmeye başladı. Riskli petrol fiyatı durumuyla karşı karşıya kalan yatırımcılar, güvenilir varlıklara, güvenli liman altına yöneldi. Çin’de hayatın normale dönmesi, talebin artması ve alınan kapatma kararları ile petrol fiyatları yükselmeye başladı.

Altın Nasıl Alınır?

Türkiye’de altına yatırım yapmak isteyenlerin tercih ettiği iki yöntem vardır. İlk yöntem kuyumculardan altın satın almaktır. İkinci yöntem ise bir bankada altın hesabı oluşturarak altın satın almaktır. İki seçenek birbirine yakın görünse de aslında birkaç fark var.

Bir bankadan altın aldığımızda çoğu zaman (bazı bankalar hariç) size fiziki altın teklif edilmiyor. Bir kuyumcuya veya kuyumcuya kıyasla çok hızlı ticaret yapma yeteneğine sahiptir. Anlık kazanç ve kayıplar konusunda yatırımcılara büyük avantaj sağlayan bu yöntem, birçok kısa vadeli trader tarafından tercih edilmektedir. Bir kuyumcu aracılığıyla altın almak istediğinizde altın size kuyumcular tarafından verilecektir. Ayrıca altın alıp satarken herhangi bir bilgi vermenize gerek yoktur. Aldığınız altını hem yatırım hem de hediye olarak kullanabilirsiniz. Banka ile karşılaştırıldığında, altın aldığınız için spread daha büyük olabilir. Uzun vadeli yatırımcılar ve onu bir komidin olarak görenler tarafından sıklıkla tercih edildiğinden, yayılma kabul edilebilir görünüyor. İkisinin de ortak noktaları; Canlı altın fiyatı alım satımında belirli bir miktar kesinti uygulanmasıdır. Altın fiyatları güncellenip dünya çapında anında dalgalanıyor.

Altın Fiyatı Nasıl Öğrenilir?

Anlık olarak altın fiyatını, son döviz kuru hareketlerini ve güncel alış ve satış fiyatını takip etmek istiyorsanız anlikaltin.com sayfamızı takip ederek takip ederek gram altın, 22 ayar bilezik, çeyrek altın, yarım altın, reşat altını, kulplu reşat altını, 14 ayar altın, 18 ayar altın, 22 ayar altın, kapalıçarşı ziynet altınları, anlık altın fiyatları başta olmak üzere günlük grafikleri, haftalık grafikleri, aylık yıllık grafiklerini detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Altın piyasası çok hareketli olduğu için açık piyasadaki Altın fiyatları banka altın fiyatı arasında küçük bir fark olabilir.

Altın Fiyatı İllere Göre Değişir Mi?

İstanbul’un altın merkezi olarak bilinen Kapalıçarşı’ya benzer yerler; Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Adana, Konya, Şanlıurfa, Gaziantep, Kocaeli ve Mersin gibi büyük şehirlerde de mevcuttur. Döviz kurlarındaki geçici değişimler ve kuyumcular arasındaki çok küçük fiyat farkları göz önüne alındığında, asıl değişimlerin iller arasındaki farklılıklardan değil, diğer faktörlerden kaynaklandığı görülmektedir

Altın Fiyatları Güncel Olarak Farklı Kuyumcular Arasında Neden Farklılık Gösterir?

En çok merak edilen konulardan biri de altın fiyatlarının kuyumcular arasında neden değiştiğidir. Özellikle altın yılın tüm aylarında düzenli olarak işlem görmektedir. Aslında altın gün içinde bile sürekli alınıp satılır. Bu sayede özellikle farklı kuyumculara gittiğimizde altının fiyatının farklı olduğunu görüyoruz. Kuyumcular altını yüksek fiyata sattıklarında, aldıklarında daha düşük fiyattan geri alırlar.

Altının fiyatını etkileyen en önemli faktör dünya ons fiyatıdır. Bu anlamda alırken yüksek fiyattan, satarken daha düşük fiyattan alınır.  Bu durumu, kuyumcunun insafına bırakılan altının fiyatı belirler.  Satılan altının kalitesine ve fiyatına göre kuyumcularda fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir.  Genel olarak yukarıdaki kriterler göz önüne alındığında altın fiyatı kuyumcudan kuyumcuya farklılık göstermektedir. Bu nedenle altın alıp satarken farklı kuyumcular tarafından fiyat analizi yapılmalıdır. Bu nedenle altın, kayıpsız olarak güvenle alınıp satılabilir. Özellikle ticari altın alıcıları için yukarıdaki kriterler daha da önemlidir. Doğru fiyattan altın almak veya satmak için tüm kuyumcuların fiyatlarını bilmek önemlidir.

Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Altın hesabı, bankanın mobil bankacılığı veya ziyaret edilen banka şubelerinden kolayca açılabilir. Altın hesabı, altın yatırımlarını bir bankaya yatırarak veya bir bankadan satın alarak değerlemek isteyen vatandaşların işlettiği bir mevduat ürünüdür. Kıymetli ve gram gibi mücevher yüzüklerinin altın hesabına yatırılmasının yanı sıra anlık döviz kuru ile açılabilen bir üründür. Altın hesabı açmak için öncelikle doğru faiz oranlarını ve kar paylaşımını araştırarak size en uygun bankada hesap açmalısınız. Altın hesabı açmak istediğiniz bankanın müşterisi olduktan sonra banka şubesine giderek veya mobil bankacılık aracılığıyla altın hesabınızı kolay ve güvenilir bir şekilde açabilirsiniz. Banka müşterisi olmadan altın hesabı açmak için bir banka şubesine gitmeniz gerekir.

Vadeli Hesap ve Vadesiz Altın Hesabı Nedir?

Altın hesabı vadeli ve vadesiz mevduat olarak ayrılmıştır. Vadeli altın hesabı, seçilen vade için bankanın sunduğu faiz kadar kazanç elde etmenizi sağlar. Bir zaman hesabını diğer zaman hesaplarından ayıran önemli bir ayrım vardır. Altın hesabı, müşterilere hem piyasadaki altının alış fiyatını hem de bankanın belirlediği faiz oranını zamanında öder. Altın çek hesabı ile tüm altın alım ve satımlarınızı gelir vergisi ödemeden yapabilirsiniz. Hesap açılışı ve alım satımı sırasında hesaba fiziki altın teslim edilemez. Aynı şekilde fiziki altın da ödenemez.

Yatırım yapmak için hangi altın satın alınır?

Altına yatırım yapmak için en karlı altın kesinlikle gram altındır. Çünkü gram altın tam değerinde satıldığı ve işçilik maliyeti olmadığı için uygun maliyetli bir seçenektir. Ancak her gram altın, kuyumcu veya döviz bürolarında 1, 2.5, 5, 10 ve 20 gram olarak satılabilir. Bu, neredeyse herkesin bütçesi dahilinde altın alıp yatırım yapabileceği anlamına gelir.

Yatırımcıların gram altın almak için iki alternatifi var. Bunlardan ilki kuyumcu ve döviz bürolarında satılan gram altındır. Bu şekilde 1, 2.5, 5, 10 ve 20 gram altın satın alabilirsiniz. Yatırımcılar, kuyumcular ve sarraflar aracılığıyla bütçelerine göre belirlenen gramajda ve gramajda altın satın alabilirler. Bu nedenle birikimlerine bağlı olarak gram altın cinsinden fiziki yatırım yapabilirler.  Ayrıca yatırımcıların banka aracılığı ile açılan mevduat hesabı üzerinden gram altın alma opsiyonu bulunmaktadır. Ayrıca bu sayede yatırımcılar, belirli bir gramı teşhir etmeden istedikleri miktarda doğru gram altın satın alabilirler.

Altın Fiyatları Güncel yazımızdan sonra Altın Fiyatlarını buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak: Anlık Altın

error: Seçim Çalışmıyor