• ALTIN (TL/GR)
  2.559,20
  % 0,41
 • ÇEYREK ALTIN
  4.146,00
  % 0,67
 • YARIM ALTIN
  8.317,00
  % 0,67
 • TAM ALTIN
  16.383,67
  % 0,61
 • CUMHURIYET ALTINI
  16.608,00
  % 0,67
 • AMERIKAN DOLARI
  33,0413
  % 0,65
 • € EURO
  36,0249
  % 0,40
 • BIST 100
  11.064,85
  % 0,37

Nur Kuyumculuk Altın Fiyatları

Nur Kuyumculuk Altın Fiyatları

Nur kuyumculuk Altın fiyatları

Nur kuyumculuk Altın fiyatları eski zamanlardan beri değeri yüksek olan bir yatırım aracıdır. Günümüzde madenlerden çıkarılan çok sayıda değerli element bulunmaktadır. Çok eski çağlardan beri altın madeni oldukça büyük önem taşımaktadır. Tabi ki  günümüzde ise eski çağlardaki gibi  devam eder. 

Göze hitap eden yapısı sayesinde  ve en güzel ve kalıcı maddi ve manevi  değerinden dolayı insanlar, çoğunlukla altını ve altın ürünlerini yatırım aracı olarak  görmektedir.

Nur Kuyumculuk Altın Fiyatları
Nur Kuyumculuk Altın Fiyatları

Altının değişik  oluşum evreleri vardır ve aynı zamanda zor bir işleyişe sahip bulunmaktadır. Bu üretim süreci oldukça zor  ve zahmetli aşamalardan geçer. Oldukça zahmetli bir iş olan altının doğal olarak  değeri vardır. Nur kuyumculuk Altın fiyatları ise günümüz şartlarında başka  unsurların etkisi ile  değişkenlik göstermektedir.

İnsanlık tarihinin ilk zamandaki  dönemlerinden beri altın sürekli değişik şekillerde işlenmektedir. Altın, günümüzde göz alıcı değerini korumaya devam etmektedir.

Günümüzde oldukça sık aranan ve kullanım alanı bulunan madenler arasında bulunan altın, doğal şeklinde  canlı koyu ya da açık   sarı bir renkte görünmektedir. Oluşumu da  yer kabuğundaki bazı hareketler sonucunda gerçekleşmektedir. Ayrıca altının çıkarılma teknikleri de vardır. Altın oldukça zahmetli bir iş olduğundan dolayı Nur kuyumculuk altın fiyatları yüksek seviyelerden işlem görür.

 Nur Kuyumculukta Satılan Altın Nasıl Üretilir?

Nur Kuyumculuk Altın Fiyatları
Nur Kuyumculuk Altın Fiyatları

Nur kuyumculuk Altın fiyatları değerli  madenin yatırım amaçlı olmasından da kaynaklı olarak yüksek seviyelerdedir ve pahalı bir madendir. Altın kimyada çok  mühim  olan  sıklıkla kullanılan bir madendir. Bunun yanında birçok karışımlar sonucu günümüzde altın olarak adlandırılan altın karışımlı ürünler  bulunur. Ancak   çoğunlukla kimyadaki  atom sayısı yetmiş dokuz olan tam saf   element olarak karşımıza çıkmaktadır. Her şeyden önce altın bir metaldir.

Bu nedenle parlak sarı renk yelpazesine sahip  ışıltılı  yapıda aynı zamanda çok  ağırdır. Üstelik kolay kolay tepkimeye girmeyen çok zor  bir element olduğu için havadan ve sudan etkilenmezler. Bu da  kullanım sonrasında paslanmaz ve kararma yapmaz. Bu özelliğinden dolayı yüzyıllar boyunca önemini korumuş metaller arasında yer alır. Nur kuyumculuk altın fiyatları bu açıdan oldukça aşırı maliyetlidirler. Bu maliyetler de fiyatları etkileyen faktörlerden biridir.

Nur  kuyumculukda Altının Ham Maddesi Nasıl Elde Edilir?

Nur Kuyumculuk Altın Fiyatları
Nur Kuyumculuk Altın Fiyatları

 Nur kuyumculuk altın fiyatları belirlerken belirli ölçütlerin yanında altının ne şekilde çıkarıldığını da bilinmesinde fayda vardır. Altın elementini değerli kılan bir başka  özelliği oldukça zor elde edilmesidir. Elde edildikten sonra  birçok işleminden geçmektedir.  Bazı farklı  altın minerallerini işlemede kolay yükseltgenen metaller, gerek ayrımsal yükseltgeme yoluyla gerek bazı asit ya da buharların etkisiyle elenir. Nur kuyumculuk altın fiyatlar bu meşakkatli yolculuk   zaman zaman çok fazla yükselmektedir.

Nur kuyumculukta Satılan Altınların Özellikleri Nelerdir?

 Günümüzde altının işlenmiş şekilde birçok farklı kullanım bulur. Nur kuyumculuk altın fiyatları çok yüksek olduğu için altının içerisine bazı elementler eklenerek değeri az miktar azaltılır. Günümüzde altın çeşitleri ise şu şekildedir;

Cumhuriyet altını; yirmi iki  ayardır ve  altın para şekline bulunur. Ülkemizde Cumhuriyet Altını, değişik  şekillerde  ve ağırlıklarda üretilir. Nur kuyumculuk altın fiyatları  bu farklı ayrımlar sonucunda belirlenir. Cumhuriyet altınının iki  farklı türü bulunur. Bunlar meskük ve ziynettir. Meskük diye adlandırılan altın ise  Ata Altın ismiyle   bilinir. Cumhuriyet Ata Altının ve genellikle  ziynet altının kendi ağırlıklarına göre beş farklı cinsi vardır.

Ziynet Altın  İlk  kez defa Osmanlı döneminde üretilmeye başlanarak, günümüze kadar sürekli gelen  geleneksel  altın türüdür. Çeyrek  diye adlandırılan ve en çok tercih edilen altının ağırlığı 1.75 gramdır.

Yarım Ziynet Altının ağırlığı  3.58 gram, Tam Ziynet Altının ağırlığı  yaklaşık olarak 7.02 gram, İki Buçuklu Ziynet Altının ağırlığı 17.54 gram, Beşli Ziynet Altın diğer adı ile beşi bir yerdenin ağırlığı yaklaşık olarak 35.08 gram olduğu söylenebilir.

Cumhuriyet yani Ata Altını,  Ata Lirası ya da  Ata Altını olarak da bilinen Cumhuriyet Ata Altını, ziynet altın ile neredeyse  aynıdır. Sadece  çok küçük bir ayrıntı  vardır. Kuyumcular, sarraflar, döviz büroları bankalar gibi  çeşitli yatırım yerlerinde  bozdurulabilir. 

Nur kuyumculuk altın fiyatları ise bu şekilde bulunup ayrıntılı ve anlık fiyat bilgisi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Anlık Altın

error: Seçim Çalışmıyor