• ALTIN (TL/GR)
  2.456,52
  % 2,76
 • ÇEYREK ALTIN
  3.943,00
  % 1,82
 • YARIM ALTIN
  7.910,00
  % 1,81
 • TAM ALTIN
  15.566,09
  % 0,75
 • CUMHURIYET ALTINI
  15.697,00
  % 1,80
 • AMERIKAN DOLARI
  32,7878
  % 1,53
 • € EURO
  35,1602
  % 0,53
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

Gram Altın Grafik

Gram Altın Grafik

Gram Altın Grafik

Gram altın grafikleri, kuyumculuk sektöründe son zamanlarda en çok rağbet gören altın ürünlerinden biridir. Mevcut altın fiyatları nedeniyle oldukça ilgi görmektedir. Gram altın grafiklerinin çok fazla takip edildiği bu son günlerde, gram altının satın alınma nedenleri arasında birçok farklı faktör bulunmaktadır.

Anlık Gram Altın Fiyatı

Alış2.456,52
Satış2.456,52
Değişim2,76
Son Güncelleme:
Gram Altın Grafik
Gram Altın Grafik

Ancak bu faktörlerin en önemlisi, alım gücü ve altın fiyatları olarak karşımıza çıkmaktadır. Çeyrek altın, yarım altın ya da cumhuriyet altın gibi altın ürünlerinin fiyatının oldukça yüksek olası altın alacak olan kişileri gram altın satın almaya teşvik etmektedir.

Böylece gram altın ürünlerine çok fazla rağbet olmakta ve kuyumcular gram altın ürününden oldukça fazla stok yapmaktadır. Böylece arz talep karşılanmakta, gerek yatırımcı gerekse hediyelik almak için gram altın satın alan kişilere ürünler başarılı bir şekilde sunulmaktadır.

Gram Altın Grafik
Gram Altın Grafik

Gram altının fiziksel olarak kuyumcularda satışa çıktığı tarih üzerinden çok fazla bir zaman geçmemiş olmasına rağmen, bu ürünler oldukça büyük oranda talep görmüş ve birçok hediyelik altın almaya gelen kişi tarafından da tercih edilerek satın alınmaktadır.

Kuyumculara ait gram altın grafikleri incelendiğinde, en çok satılan ürünler arasında ilk sıralarda gram altın olmaktadır.

Gram altından sonra ise; çeyrek altın, yarım altın, cumhuriyet altını, Reşat altını ve 22 ayar bilezik gibi altın ürünleri yer almaktadır.

Bu tür ürünler hem yatırımcılar tarafından uzun vade yatırımlık olarak hem de hediyelik olarak takmak için alınmaktadır.

Gram Altın Nereden Satın Alınır?

Gram Altın Grafik
Gram Altın Grafik

Öncelikle bu soruya cevap vermek için; altınları fiziksel olarak mı yoksa sanal olarak mı satın almak istiyorsunuz bunu öğrenmeniz gerekmektedir. Buna karar verdikten sonra ise uygun olan satın alma noktalarından başarılı bir şekilde satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Gram altın satın almak isteyenler için, satın alım noktaları;

 • Ülkemiz yasalarına göre çeşitli belgeleri almış olan kuyumcular ve sarraflar,
 • Döviz büroları,
 • Finans kuruluşları,
 • Sanal olarak altın satın almak isteyen kişiler için ise bankalar ve katılım bankaları,

gibi kuruluşlardan gram altınlar başarılı ve sorunsuz bir şekilde satın alınabilmektedir. Böylece diler sanal diler fiziksel olarak aldığınız ürünleri az komisyon oranlarıyla satın alabilirsiniz.

Gram Altın Grafiklerini Nereden Takip Edebilirim?

Gram Altın Grafik

Gram altın grafiklerini birçok farklı internet sitesi üzerinden takip edebileceğiniz gibi; kuyumcularda yer alan altın grafik tabloları üzerinden de takip edebilirsiniz.

Eğer grafikleri okuma konusunda bilginiz yoksa; uzman kişilerden ve anlikaltin dan da gram altın grafikleri, gram altın fiyatı konularıyla ilgili destek alabilirsiniz. Gram altında herhangi bir işçilik de bulunmadığı için yatırımcı sınıfında olan altın alıcıları başarılı bir şekilde bu ürünleri satın alabilmektedir. Ayrıca ürünleri toplu olarak satın alma imkanınız olduğunda, satın aldığınız kurum tarafından komisyon oranları arasındaki makas oranı oldukça düşmektedir. Böylece hem alırken hem de uzun vade beklediğinizde satarken büyük kar sağlamış olacaksınız.

Gram Altın Grafiklerinde Hangi Bilgiler Yer Almaktadır?

Gram Altın Grafik

Gram altın grafiklerini takip etmek isteyen kişiler, grafiklerde hangi bilgilere erişebileceğini merak etmektedir. Genel olarak gram altın grafiklerini takip eden kişilerin erişebileceği bilgiler;

 • Gram altının anlık fiyatını,
 • Gram altının anlık alım ve satım fiyatları arasındaki komisyon değerlerini (Alım ve satım yapan yerlerden bakılan grafikler için geçerlidir.),
 • Gram altının kaç gündür yükselişte olduğu,
 • Gram altının kaç gündür düşüşte olduğu,
 • Gram altının hangi tarihte en yüksek seviyede olduğu,
 • Gram altının hangi tarihte en düşük seviyede olduğu,
 • Gram altının ortalama kaç günde uzun vade yatırımcısına kâr getirdiği,
 • Gram altının ortalama kaç günde kısa vade yatırımcısına kâr getirdiği,

gibi bilgilere gram altın grafiklerinden erişmek mümkün olmaktadır. Böylece grafiklerden bu bilgilere erişen her yatırımcı; gerek yatırım yaptığında gerekse satış işlemi yaptığı sırada oldukça yüksek oranda bilgi sahibi olabilecektir. Ayrıca sadece yatırım yapmak isteyenler değil, hediyelik olarak da ürün alıp satmak isteyen kişiler de bu grafikleri kullanarak detaylı bilgi sahibi olabilir ve kendilerine en uygun gelen noktadan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Gram Altın Alırsam Kaç Günde Kazanç Sağlarım?

Bu tamamen sizin şansınıza ve piyasanın durumuna bağlı olarak değişen bir durumdur. Net bir süre veremediğimiz bu konu için gram altın grafiklerini takip ederek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Anlık Altın

error: Seçim Çalışmıyor