• ALTIN (TL/GR)
  2.509,84
  % -0,01
 • ÇEYREK ALTIN
  4.073,00
  % 0,00
 • YARIM ALTIN
  8.170,00
  % 0,01
 • TAM ALTIN
  16.053,23
  % 0,26
 • CUMHURIYET ALTINI
  16.266,00
  % 0,01
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2002
  % 0,06
 • € EURO
  35,0310
  % 0,03
 • BIST 100
  10.739,57
  % 0,90

Burma Bilezik

Burma Bilezik

Burma Bilezik

Burma bilezik oldukça eski dönemlerden beri daima ön planda kalmayı başaran ve bütün kadınlar tarafından oldukça fazla tercih edilen takılar arasında yer almaktadır. Burma altın bilezik ayrıca bileklerde de çok zarif bir görünüm sergiler. Bu bilezik modellerinin fiyatı ise genel olarak gramında ve yapılan işçiliğine göre farklılık göstermektedir. Burma altın bilezik satın alma aşamasında sürekli olarak güncellenen altın oranlarına göre fiyat hakkında bilgi sahibi olup satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Anlık 22 Ayar Bilezik Fiyatları

Alış2.279,90
Satış2.279,90
Değişim1,65
Son Güncelleme:
Burma Altın Bilezik
Burma Altın Bilezik

Bu bilezik modelleri daha çok düğünlerde hediye edilmek üzere satın alınmaktadır. Satın alınan bir burma bileziğin fiyatı ertesi gün düşebilir ya da artabilir. Bunun en temel sebebi ise altın oranlarında devamlı bir şekilde değişiklik meydana gelmesidir. Burma altın bilezikler uzun ömürlü kullanımı olan takılardir. Bu bilezikler tekli, çiftli ve üçlü olarak çeşitli modellerde tasarlanırlar. Burma altın bilezik modellerinden her birinin kendine göre bir gramı ve ayarı mevcuttur. Burma altın bilezikler düğünlerde hediye olarak satın alınmasının yanında aynı zamanda birer yatırım aracı olarak da kullanılmaktadırlar.

Burma Bilezik Gramları Hangileridir?

Burma Altın Bilezik
Burma Altın Bilezik

Burma bilezik takılarında kullanılmakta olan altın miktarı diğer bilezik modellerine göre biraz daha fazla olmaktadır. Bu bilezik modellerinin oldukça yüksek bir ısıda eritme işlemleri yapılarak incelik ve kalınlık ayarları yapılmaktadır.

Burma altın bilezikler bilek üzerinde modern bir duruş sergilemekle beraber aynı zamanda oldukça zarif bir görünüm sergiler. Burma bilezik modellerinin takılışı oldukça kolay olup takma esnasında bileziğin açma aparatı sayesinde oldukça rahat bir şekilde takılır.

Burma Altın Bilezik

Burma bilezik modelleri pek çok çeşitli olan gram ve ayarda üretilirler. Bu bileziklerin fiyatında olan düşüş ve yükselişi ise altın oranlarının düşüş ve yükselişi belirler. Burma altın bilezikler oldukça yüksek bir ısıda eritme işlemleri yapılarak bu bileşiklerin altını çeşitli bilezik kalıplarına yerleştirilir. Bu bilezikler birbirinden farklı olan model ve tasarımda üretilirler. Burma bileziklerin model ve tasarımları kullanılan altın miktarına, renk ayarına ve bileziğin ince ya da kalın olma durumlarına göre şekillenir. Bu bilezik modellerinin gramı 15 gramdan başlayıp 50 grama kadar artabilmektedir.

Burma Bilezik Seçiminde Hangi Hususlar Dikkate Alınmalı

Burma Altın Bilezik

bileKalın ya da ince kalıplara yerleştirilerek çeşitli olan altın dövme teknikleri kullanılıp üretilen burma bilezik modelleri satın alma işlemi aşamasında özellikle bileziklerin ayar ve gram gibi kriterlerini dikkate alarak burma bilezik seçimi yapmak oldukça önem taşımaktadır. Burma bilezik seçiminde;

 • Burma bilezik incelik ya da kalınlığına karar verilmeli
 • Takı mı yoksa yatırım aracı olarak mı kullanılacağı göz önünde bulundurularak seçim yapılmalı
 • İçermiş olduğu altın oranına, gram ve ayarına karar verilmeli
 • Burma bilezik eğer yatırım amaçlı olarak satın alınacaksa bileziğin 24 ayar olmasına dikkat edilmeli
 • Burma bilezik modellerinin standart bir ölçüsü bulunmadığından ötürü bilek kalınlığına göre bilezik ölçüsü seçilmelidir.

Burma Bilezik Fiyatları Ne Kadar?

Burma Altın Bilezik

Bilezik fiyatları, altın piyasasına göre sürekli değişiklik gösterir. Anlık altın fiyatları üzerinden bileziğe ait fiyat değişimleri takip edilebilir ve güncel altın fiyatı öğrenilebilir. Bu bilezikler 22 ayar altın ile üretilir.

Altın bilezikler yapısından dolayı 24 ayar olarak üretilemez. Yatırım açısından iyi bir araç olan bilezikler işçiliği olmayan bilezik sınıfına girer ve işçilik olmayan bilezik olarak da bilinir. Yatırımlık bilezikler;

 • 2’li Bilezik,
 • 3’lü Bilezik,
 • Adana bilezik
 • Erzurum bilezik

Olarak bilinmektedir. Hem yatırımlık almak isteyen, hem de takı olarak kullanmak isteyen kişilerin en çok tercih ettiği bilezik türü bu altın bileziklerdir. Düğün takı esnalarında sıklıkla geline takılan bileziklerin güncel fiyatları sürekli değişiklik gösterebilmekte ve fiyat farkları oluşabilmektedir. Bu nedenle burma altın bilezik fiyatlarını takip edebilmek için “Altın Fiyatları” sayfasını kontrol edebilir, tüm altınların anlık fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Burma Altın Bilezik Yatırım Gramları

Burma altın bileziklerin gramları 7 gramdan başlayıp 50 grama kadar değişiklik gösterebilmektedir. Bu açıdan yatırımlık bilezik almak isteyen kişiler için gram bazında bütçelerine uygun seçim yapabileceklerinden, iyi bir tercih olacaktır. Bilezikle altın yatırımı yapmak çoğu kişi tarafından güvenli bulunan, gram açısından her bütçeden kişilerin tercih ettiği bir yatırım türüdür. Yatırım yapmak isteyen kişiler bu bilezikleri kuyumculardan inceleyebilir, kendi bütçelerine göre çeşitli türlerini satın alarak yatırım gerçekleştirebilirler.

Anlık Altın

error: Seçim Çalışmıyor