• YARIM ALTIN
  4.006,00
  % 0,32
 • AMERIKAN DOLARI
  19,1112
  % 0,11
 • € EURO
  20,7111
  % 0,42
 • £ POUND
  23,5739
  % 0,34
 • ¥ YUAN
  2,7794
  % 0,24
 • РУБ RUBLE
  0,2486
  % -0,34
 • BITCOIN/TL
  515347,167
  % -1,61
 • BIST 100
  4.888,00
  % -2,20

Anlık Altın Fiyatları

Anlık Altın Fiyatları

Anlık Altın Fiyatları

Altın Nedir

Dünyanın en kıymetli metallerinden birisidir. Zaman içerisinde pek çok maden bulunmuş olsa da bunların içinde en çok ilgi göreni her zaman altın olmuştur. Bunun en büyük nedenlerinden birisi diğer metallere göre çok daha rahat işlenebiliyor olmasındandır.

Anlık Altın Fiyatları 1

Parlak göz kamaştıran sarı rengi ile her zaman uzun süre ışıltısını koruyan bir maddedir. Bulunduğu ortamlara göre parlaklığını kaybetse de çok küçük işlemlerden geçirerek eski göz kamaştırıcı parlaklığına kavuşabilmektedir. Paslanmadığı için insanlar tarafından uzun süre boyunca kullanılabilmektedir. Yaklaşık olarak bin derecelik bir sıcaklıkta eritildikten sonra işlenmektedir.

Anlık Altın Fiyatları

Halkımız tarafından güvenli liman olarak görülmekte olup, genellikle yatırım için tercih edilmektedir. Uzun yıllardan bu yana fiyatlarındaki yükseliş göz önünde bulundurulduğunda en fazla kazandıran ya da paraya değer kaybettirmeyen yatırım araçlarından bir tanesi olmuştur.

Nereden Satın Alınır

Anlık Altın Fiyatları 2
Yarım

Ülkemizde yatırım yapmak için bu kıymetli madeni tercih eden kişiler ya fiziki olarak kuyumculara giderek oradan satın almakta ya da bankalar aracılığı ile hesap oluşturarak satın almaktadır. Her iki yol da birbirine yakın gibi görünse de aslında bazı farklar vardır.

Bankalardan satın alındığında genel olarak bize fiziksel olarak verilmemekte ancak kuyumcu ya da sarraf ile karşılaştırıldığında çok daha hızlı alış satış yapabilme imkanı vermektedir. Anlık altın piyasasındaki yükselişlerde ve anlık altın fiyatlarındaki düşüşlerde yatırımcılara büyük kolaylık sağlayan bu yöntem kısa vadelerde işlem yapmak isteyen birçok yatırımcı tarafından tercih edilmektedir.

Sarraf ya da kuyumcu aracılığıyla almak istediğinizde kuyumcular tarafından sizlere fiziki olarak sunulur. Ayrıca alım satım yaparken herhangi bir bilgi vermeye de gerek yoktur. Hem hediyelik olarak kullanabilir hem de yatırım olarak değerlendirebilirsiniz. Banka ile karşılaştırıldığında fiziki olarak satın aldığınız için aradaki makas daha yüksek olabilir.

Anlık Altın Fiyatları 3
Külçe

Genellikle uzun süre için yatırım yapmak isteyenler ve yastık altı olarak değerlendirmek isteyen kişiler tarafından tercih edildiği için aradaki fiyat farkı çok önemsenmemektedir.
İkisinin ortak noktası ise; güncel fiyatlar üzerinden alım yapıp anlık altın fiyatları üzerinden satım işlemi yaparken belirli bir fark bulunmaktadır. Anlık Altın fiyatları dünyanın her yerinde değişkenlik gösterebilmektedir. Kur üzerinde yaşanan değişiklikler birçok nedene bağlıdır. Bu yüzden almalı mıyım ya da şu an alınır mı satılır mı gibi sorular insanın aklına gelmektedir. Bu nedenle satın almadan önce mutlaka güncel rakamlar üzerinden hesaplama işlemlerini yapmanız önerilir.

Yorumcular genelde uzun vadede değerlendirilmesi yönünde yorumlarını dile getirmektedirler. Kıymetli maden borsası oldukça hareketli olduğundan ve sürekli canlı takip yapılması gerektiğinden kısa vadeli işlemlerde kar ettirebildiği gibi zarar da ettirebilmektedir.

En Güncel Anlık Altın Fiyatları nasıl öğrenilir

Alış fiyatları nedir? Bugünkü altın satış fiyatları nedir? altın kaç lira oldu gibi sorularınız için Fiyatları, en son kur değişiklikleri ve güncel alış satış fiyatlarını hızlıca takip etmek isterseniz canlı

En Güncel Anlık Altın Fiyatları

sayfamızdan canlı olarak takip edebilirsiniz.

Oldukça hareketli bir piyasa olduğundan serbest piyasa fiyatları ile bankaların fiyatları arasında çok ufak farklılıklar olabilir.

YORUMLAR YAZ
 • Malatya Kuyumcular Odası Anlık Altın Fiyatları | Anlık Altın 20225 ay önce
 • […] başarıya erişmek istiyorsanız ve kaliteli bir yatırım sürecinden geçmek istiyorsanız anlık altın fiyatlarını başarılı bir şekilde takip […]

 • Anlık Altın Fiyatları Kahramanmaraş | Anlık Altın 20225 ay önce
 • […] Sizlerde başarılı bir şekilde hizmet vermek ve çalışmalarınızı gerçekleştirmek için anlık altın fiyatlarını takip ederek, işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzde hem kuyumcuların hem de […]

Anlık Altın Fiyatları En Güncel, Canlı Döviz