• ALTIN (TL/GR)
  2.456,52
  % 2,76
 • ÇEYREK ALTIN
  3.943,00
  % 1,82
 • YARIM ALTIN
  7.910,00
  % 1,81
 • TAM ALTIN
  15.566,09
  % 0,75
 • CUMHURIYET ALTINI
  15.697,00
  % 1,80
 • AMERIKAN DOLARI
  32,7878
  % 1,53
 • € EURO
  35,1602
  % 0,53
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

Altın Bozdurma Zamanı

Altın Bozdurma Zamanı

Altını Ne Zaman Bozdurmak Gerekiyor

Altın bozdurma zamanı, ancak çıkarlarınızı korumak için izlemeniz gereken birkaç adım vardır. İlk adım, ne zaman satmak istediğinize karar vermektir.

Altın Bozdurma Zamanı
Altın Bozdurma Zamanı

Örneğin boşanmış olabilirsiniz ve boşanma anlaşmasının bir parçası olarak değerli metallerinizle ayrılmak zorunda kalmış olabilirsiniz. Veya yatırımlarınızı yeniden dağıtmak isteyebilirsiniz. Belki de parayı üniversite veya yeni bir araba için ödemek ya da diğer değerli metaller için altın ticareti yapmak isteyebilirsiniz.

Altını nakit olarak satmak veya diğer değerli metallerle takas etmek istiyorsanız, atmanız gereken birkaç önemli adım var.

Altın Fiyatı

Altın satın almak istiyorsanız, doğru fiyattan nasıl satın alacağınızı bilmeniz gerekir. Altın, ani dalgalanmalara ve keskin fiyat değişikliklerine eğilimli, oldukça değişken bir emtiadır. Yine de, aynı zamanda uzun süre sessiz ticarete sahiptir. Aslında, birçok finans uzmanı altının uzun vadeli bir yükseliş trendinde olduğuna inanıyor. Altın, mükemmel bir yatırım olmasının yanı sıra, ekonomik sıkıntı zamanlarında mükemmel bir sigorta poliçesi olabilir.

Altın Bozdurma Zamanı
Altın Bozdurma Zamanı

Altının fiyatı piyasanın her dakikasında değişir, bu nedenle altını ne zaman değiştireceğinizi bilmek önemlidir. Altın fiyatları piyasanın açık olduğu her saniye dalgalanıyor, bu yüzden dikkatli olmanız ve hamlelerinizi hesaplamanız gerekiyor.

Altının fiyatını her zaman çevrimiçi olarak kontrol edebilirsiniz, ancak altınınızı değiştirmek için fiziksel bir mağazayı ziyaret etmek isteyebileceğiniz zamanlar olabilir. Size en yakın borsayı bizzat ziyaret etmeniz veya telefonla altın fiyatını kontrol etmeniz önerilir. Altın bozdurma zamanı iyi tespit edilmelidir.

Külçe Altın Fiyatı

Külçe altının fiyatı tırmanıyor. Geçen yıl 1150$’dan 1500$’a fırladı. Yükselen dolar ve şahin Fed, altın fiyatı üzerinde baskı kuruyor. Durgunluk ihtimali de sarı metale olan talebi artırıyor. Ancak reel faizlerdeki yükseliş altın için ters bir rüzgar olacak. Ve, Federal Rezerv’in faiz oranlarını yükseltmeyi bırakması pek olası değildir. Anlık altın noktasında buna benzer farklı kategoriler bulunmaktadır.

Gerçek değerine ek olarak, külçe altının fiyatı da ne sattığınıza bağlıdır. Altından yapılmış birçok farklı ürün var. Satmaya karar vermeden önce altının mevcut fiyatını araştırmak akıllıca olacaktır. Ayrıca, ortalama rehin dükkanı işaretlemesine aşina olduğunuzdan emin olun. Bu şekilde, külçe altının ne kadar değerli olduğunu bileceksiniz. Külçe altının değeri durumuna bağlıdır. Altın bozdurma zamanı iyi tespit edilmelidir.

Altın vadeli işlem sözleşmelerinin fiyatı, dayanak altın emtiasının spot ve vadeli fiyatları arasındaki fark tarafından belirlenir. Tipik olarak spot altından daha yüksek bir seviyede işlem görecektir, bu nedenle vadeli işlem fiyat hesaplamalarının nasıl çalıştığını anlamak iyi bir fikirdir. Spot altın fiyatı, anında takas anındaki altının fiyatıdır. Bu fiyat, dünya çapında altın için referans fiyat olarak hizmet eder. Altın vadeli işlem sözleşmesinin fiyatı neredeyse her zaman spot altın fiyatından daha düşüktür. Bu farka fark denir ve spot piyasada eşdeğer altın alımının finansman maliyetini takip eder. Anlık altın alıp satmak için bankalar ve farklı kanallar kullanılabilir.

Marj tutarı, altın fiyatının olası çöküşüne karşı koruma olarak kullanılır. Genellikle işlem gören toplam miktarın yüzde 2 ila yüzde 20’si arasında değişir. Marj tutarı yatırımcıdan yatırımcıya değişir ve piyasa koşullarına bağlıdır. Ancak, alıcı pozisyonunu çok erken satarsa ​​altının fiyatı önemli ölçüde düşebilir. Bu nedenle, ne kadar yatırım yapmak istediğinizi dikkatlice düşünmeniz önemlidir. Geleneksel olarak, bu paralar önemli etkinliklerde sevdiklerinize hediye olarak verilir. Altının değeri asla düşmez. Eski hissedarlar altının gücünü övdüler.

Altın Satmak İçin En İyi Zaman

Altın Bozdurma Zamanı
Altın Bozdurma Zamanı

Altına yatırım yapmak iyi bir fikir gibi görünebilir, ancak onu satmak için en iyi zaman her zaman şu an olmayabilir. Altın fiyatları değişkendir ve parayı çekmeden önce niyetinizi düşünmelisiniz. Altın satmak için en iyi zaman, finansal bir acil durumunuz olduğunda olabilir. Altın fiyatları son 20 yıldır tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakındı ve o zamandan beri bu rekordan geri çekildi. Alternatif olarak, altın satmak için en iyi zaman, altının fiyatının önemli ölçüde düştüğünü gördüğünüz zamandır. Altın bozdurma zamanı iyi tespit edildiğinde güzel kar bırakabilir. Altın bozdurma hesaplama altın satış altın satış fiyatı öğrenmek için altın fiyatları sayfamızı kullanabilirsiniz.

Altın satmanın birkaç nedeni var. Portföyünüzü yeniden dengelemeniz ve hisse senetlerini daha düşük fiyattan satın almanız gerekebilir. Altın satmak, hisse senetlerini indirimli olarak satın almanıza ve yeni para riskinden kaçınmanıza yardımcı olabilir. Ancak altın satmak için en iyi zaman, finansal planınıza ve zaman çerçevenize uyduğu zamandır. Gelecekteki fiyatları tahmin etmeye çalışmamalısınız. Altın satmaya karar vermeden önce bireysel bütçenizi ve diğer finansal hedeflerinizi göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Anlık Altın

error: Seçim Çalışmıyor