• ALTIN (TL/GR)
  2.456,52
  % 2,76
 • ÇEYREK ALTIN
  3.943,00
  % 1,82
 • YARIM ALTIN
  7.910,00
  % 1,81
 • TAM ALTIN
  15.566,09
  % 0,75
 • CUMHURIYET ALTINI
  15.697,00
  % 1,80
 • AMERIKAN DOLARI
  32,7878
  % 1,53
 • € EURO
  35,1602
  % 0,53
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

22 Ayar Bilezik Samsun

22 Ayar Bilezik Samsun

22 Ayar Bilezik Samsun

Günümüzde birçok farklı yatırım tercihi bulunmasına karşın, ülkemizde yatırım yapmak isteyen kişilerin ilk tercihi genel olarak altın yatırımı olmaktadır. Altın yatırımı yapan kişiler ise genelde gram altın tercih etse de yatırımlarını 22 ayar bilezik alarak yapan da binlerce yatırımcı mevcut. 22 ayar bilezik Samsun başta olmak üzere ülkemizin her yerinde farklı fiyatlara ev sahipliği yapabilmektedir. Bu nedenle bu bilezik türüne ait detaylı fiyat bilgisi ve diğer merak ettiğiniz tüm bilgiler için sektörde adını duyurmuş, sertifikalı hizmet veren ve kendini alanında kanıtlamış kurumlardan destek alabilirsiniz.

Anlık 22 Ayar Bilezik Fiyatı

Alış2.218,81
Satış2.218,81
Değişim1,80
Son Güncelleme:
22 Ayar Bilezik Samsun
22 Ayar Bilezik Samsun

22 ayar bilezik rengi farklı olur mu?

Hayır, aynı saf altında olduğu gibi bu ürünün rengi de altın rengi olacaktır. 22 ayar olması aklınıza herhangi bir ekstrem durum olacağını getirmesin.

Bu bilezikler de aynı diğer bilezikler gibi altın rengi olarak satışta yer almaktadır.

22 ayar bilezik fiyatlarını etkileyen durumlar nelerdir?

 • Bileziğin alındığı kuyumcunun ürün yelpazesi,
 • Bileziği tasarlayan kuyumcunun sektörde bilinirliği ve ürünlerinin talep görme oranları,
 • Bileziğin saflık derecesi,
 • Bilezik dışında kullanılan materyallerin cinsi, türü, rengi ve büyüklüğü,
 • Bilezik tasarlanırken yapılan işlemeler,
 • Bilezik tasarlanırken eklenen taşlar ve oymalar,
 • Bileziğin üretim aşamasında kullanılan tellerin kalınlık dereceleri,
 • Bileziğin kalınlığı,
 • Bileziğin genişliği,
 • Bileziğin işçilik oranı (Bilezik tasarlanırken ve üretilirken ne kadar fazla işçilik varsa; bilezik alındıktan sonra o kadar değer kaybeder. Bu nedenle yatırım yapmak isteyen kişilerin mutlaka işçiliği az bilezikleri tercih etmesi gerekmektedir.)

gibi etmenler belirlemektedir. 22 ayar bilezik Samsun‘da yer alan bazı kuyumcular tarafından çeşitli fiyat yelpazelerinde söylenebilmektedir. En iyi fiyat teklifini genel olarak yerel kuyumcular veriyor olsa da yatırım yapan ve uzun süredir aldığı ürününün değerlenmesini bekleyen yatırımcılar diğer tüm altın alıcısı olan kişilerden fiyat teklifi almaktadır. Diğer bilezik türlerine göre yatırımcısını daha az üzen ve kazanç açısından daha avantajlı olan 22 ayar bilezikler, hem yatırımlık alınabilmekte hem de düğün, kına, nişan ve söz gibi etkinliklerde hediyelik olarak da takılabilmektedir.

22 ayar bilezik nedir?

Bu bilezik türünde; tasarım ve üretim aşamasında bileziklerde 22 ayar altın kullanılmaktadır. Bu nedenle de bu bilezik türlerine 22 ayar bilezik denilmektedir. Bu tür bilezikler genellikle yatırımcılar tarafından tercih edilmektedir. Yatırım amaçlı bu bilezikleri alan kişiler, zaman zaman farklı organizasyonlarda ve düğünlerde bu yatırımlarını takı olarak da kullanabilmektedir. Bu bileziklerin yatırımlık olmasını sağlayan en önemli etken ise; bu bileziklerin işçiliksiz olmalarıdır. Büyük bir oranı işçiliksiz olan bu bilezik türlerinde de mutlaka işçiliği yüksek, getirisi az olabilecek bilezikler de bulunabilir. Bu nedenle yatırım yapmadan önce bileziğin işçilik oranını mutlaka sorup, öğrenmeniz gerekmektedir. 22 ayar bilezik Samsun pazarında işçilik oranı başta olmak üzere bileziğe dair her şeyi detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

22 Ayar Bilezik Samsun
22 Ayar Bilezik Samsun

22 ayar bilezik türleri nelerdir?

22 ayar bilezik türleri arasında; Şarnelli bilezik, burma bilezik veya tel bilezik gibi bilezik türleri bulunmaktadır.

Bilezik türleri genel olarak tasarım olarak karşımıza çıkarak, farkını ortaya koymaktadır. Bu nedenle yatırım yapacak olanlar için bu bilezik türleri sadece; işçilik oranını artırma olasılığından ötürü önem arz etmektedir. Onun haricinde görüntü ve tasarım yatırım yapan kişiler için önem arz etmemektedir.

22 Ayar Bilezik Samsun
22 Ayar Bilezik Samsun

22 ayar bilezik türleri nereden satın alınır?

Sahte ürünler ile karşılaşma ihtimalinize karşın olarak bilezik almak isteyen tüm kişilerin mutlaka 22 ayar bilezik Samsun ve diğer şehirlerde bulunan kuyumcuları tercih etmesi gerekmektedir. Kuyumculardan sertifikalı ve ne olduğu belli olan bilezikleri alarak yatırım yapabilir ya da takı olarak bu ürünleri temin edebilirsiniz.

22 ayar bilezikler, tam oran bileziklere en yakın saflık derecesinde olan bilezik türleridir. Bu nedenle yatırım amacıyla alınabileceği gibi takı olarak da bu bilezikler çok fazla tercih edilmektedir. 22 ayar bilezik türlerinde tasarımlar yörelere göre değişebilmektedir. Ancak birkaç yöreye ait tasarımlar ülkemizin her yerinde beğenilmiş, ilgi görmüş ve satış rekorları kırmaktadır. Bunlar; yukarıda da bahsi geçen türler olarak karşımıza çıkmaktadır. Yatırım yapan kişiler ürün alırken en çok satılan, satışı kolay olan ürünleri tercih ederse çok daha hızlı bir şekilde alım-satım yapabileceklerdir.

Anlık altın

error: Seçim Çalışmıyor