• ALTIN (TL/GR)
  2.559,20
  % 0,41
 • ÇEYREK ALTIN
  4.146,00
  % 0,67
 • YARIM ALTIN
  8.317,00
  % 0,67
 • TAM ALTIN
  16.383,67
  % 0,61
 • CUMHURIYET ALTINI
  16.608,00
  % 0,67
 • AMERIKAN DOLARI
  33,0413
  % 0,65
 • € EURO
  36,0249
  % 0,40
 • BIST 100
  11.064,85
  % 0,37

100 Bin TL İle Altın ve Diğer Yatırımlar

100 Bin TL İle Altın ve Diğer Yatırımlar

100 Bin TL İle Altın ve Diğer Yatırımlar

Altın, Belli bir birikime sahip olan kişiler için akıllara takılan soru paramı nasıl değerlendirebilirim cevabını aramaktadır. Öncelikli olarak hangi alanda yatırım yapılması konusunda iyi bir araştırma yapılması gerekmektedir. Eğer yatırımızı tek bir alanda kullanıp riske girmek istemiyorsanız farklı yerlerde ayrı ayrı yatırım yapmak riskin dağıtılması açısından oldukça büyük bir öneme sahip olmaktadır. Sizlerde bu şekilde işlemlerinizi yapabilirsiniz.

100 Bin TL İle Altın ve Diğer Yatırımlar 100 bin tl
100 Bin TL İle Altın ve Diğer Yatırımlar

Biriktirilen para için yatırım yapılmasını istediğiniz zaman karşınıza birçok yatırım seçenekleri çıkacaktır.

Genellikle yatırım seçenekleri arasında yer alan altın, döviz, mevduat, hisse seneti, repo, yatırım fonu, Bitcoin ve gayrimenkul gibi pek çok farklı seçenek yatırımcılar tarafından değerlendirilmektedir. 

Yatırım Yapılmadan Enflasyon Seyrinin İncelenmesi

100 Bin TL İle Altın ve Diğer Yatırımlar 100 bin tl
100 Bin TL İle Altın ve Diğer Yatırımlar


Yurtiçi piyasalarında en önemli ve etkili veri olarak enflasyon dikkate alınmaktadır. Enflasyon değerlerinin birçok enstrüman üzerinde olduğu gibi altın ons fiyatı üzerinde de önemli ölçüde etkisi vardır. 
Yurtiçi eflasyon verilerinin bir diğer etkisi ise döviz fiyatları üzerindedir. Yatırım yapmadan önce enflasyon seyrine göre yatırım yapılması son derece büyük bir öneme sahiptir. 

En Çok Tercih Edilen Yatırım Altın 

Ülkemizde en çok tercih edilen yatırım araçlarından biriside altın yatırımdır. Çok uzun zamanlardan beri altın yatırım aracı olarak tercih edilmektedir. Uzun vadeli yatırımlar için ekonomideki dalgalanmalara göre altın güvenli bir limandır. Altın yatırımları ile yatırımını güvence altına almak isteyenlerin sayısı oldukça fazladır. Altın fiyatları, uzun vadede yatırım yapmayı düşünenler için her dönem fırsatlar sunmaktadır. 

Küçük yatırımcılar, yastık altı olarak da tabir edilen gram altın ürününü daha çok tercih etmektedir. 
Şayet kısa zamanda kar elde edilmesi isteniliyorsa daha farklı yatırım alanlarında parayı değerlendirmek gerekmektedir. Çünkü altın yatırımı uzun vadede yapılan bir yatırımdır. Ancak bir kaç yıl içinde kâr getiren bir yatırım aracıdır. 

Döviz ile Yapılan Yatırımlar 


100 Bin TL İle Altın ve Diğer Yatırımlarda ülkemizde altından sonra en çok dövize yatırım yapılmaktadır. Genellikle birikim amaçlı dolar ya da Euro tercih edilmektedir. Bu yatırımlar için kapalı çarşı döviz kurlarından faydalanılmaktadır.

altın
100 Bin TL İle Altın ve Diğer Yatırımlar

Döviz alımı yapılmadan önce dikkatli olmak gerekmektedir. Öncelikle düşük olduğu zamanlarda dözviz alımı gerçekleştirilmesi gerekir. Böylece çok daha fazla bir şekilde kazanç elde etmek mümkün olmaktadır. 
Dövize yatırım yapılırken mutlaka son yıllardaki döviz fiyatlarını çok iyi takip etmek gerekmektedir. Döviz fiyatları çok yüksek seviyede ise alınmamalıdır. Döviz fiyatları düşüşe geçtikten sonra alım yapılır ise ilerde daha karlı bir yatırım yapılmış olunur.

 

Mevduat ile Yapılan Yatırımlar 

Banka aracılığı ile yatırım yapılması için mevduat hesabı yöntemlerinden yararlanılmaktadır. En garantili yatırım araçlarından birisi de döviz olarak mevduat hesabı yatırımı yapılmasıdır. Bu sayede TL ile yapılan yatırıma göre daha çok kar elde etmek mümkündür. 
Mevduat hesabı ile uzun vadeli yatırımlar yapılmaktadır.

Yatırım yapılmadan önce en iyi mevduat faizi veren bankayı tespit etmek gerekmektedir. 

Hisse Senedi İle Yapılan Yatırımlar.

Borsada işlem gören şirketlere ait hisse senetlerini alarak da yatırım yapmak mümkündür. Bu şekilde yapılan yatırımlar ile borsada işlem gören şirketin ortağı konumunda olunmaktadır.

Hisse senedi ve borsa en tehlikeli yatırım araçları arasında yer aldığı yaygın bir kanı olarak yer etmiştir. Bu yatırımı yapmadan önce hisse senedi piyasası ile ilgili bilgi sahibi olmak ve yatırım yapılacak şirket hakkında çok iyi bir şekilde araştırma yapmak son derece büyük bir öneme sahiptir. 
Böyle riskli bir durumla karşılaşmamak için borsa endeksinin çok düşük zamanında ya da garantili hisse senetleri alımları yapılmalıdır. Bu şekilde yapılan yatırımlarda zarar etme oranı daha düşüktür. 

Yatırım Fonu ile Yatırım Nasıl Yapılır? Sorusuda son derece fazla bir şekilde sorulmaktadır.
Sermaye piyasası araçlarından oluşan yani yatırım Fonlarının halktan toplanması ile hisse seneti, hazine bonosu, altın gibi portföylerin yönetilmesini içermektedir.

Getiri ve risk olarak iki çeşit fon bulunmaktadır. Bunlar A tipi ve B tipi olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.
A tip fonlarda ise hisse seneti içermesi den dolayı fiyat  dalgalanma payı çok yüksektir.


Gayrimenkul ile Yapılan Yatırımlar 


100 Bin TL İle Altın ve Diğer Yatırımların en kazançlısının başında ise gayrimenkul yatırımı gelmektedir. Fakat bu yatırımlar için yüksek birikimler gerekmektedir. Fakat daha düşük birikimlerle de küçük gayrimenkul yatırımı yapılması da mümkündür.

100 Bin TL İle Altın ve Diğer Yatırımlar yazımızdan sonra altın almak mı dolar almak mı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Anlık Altın

error: Seçim Çalışmıyor