• ALTIN (TL/GR)
  2.456,52
  % 2,76
 • ÇEYREK ALTIN
  3.943,00
  % 1,82
 • YARIM ALTIN
  7.910,00
  % 1,81
 • TAM ALTIN
  15.566,09
  % 0,75
 • CUMHURIYET ALTINI
  15.697,00
  % 1,80
 • AMERIKAN DOLARI
  32,7878
  % 1,53
 • € EURO
  35,1602
  % 0,53
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

Elazığ Altın Fiyatları

Elazığ Altın Fiyatları

Elazığ Altın Fiyatları

Elazığ altın fiyatları birçok farklı alanda başarılı bir şekilde takip edilmekte olan altın fiyatları arasında yer almaktadır. Sizlerde sektörde başarılı bir şekilde hizmet vermek ve altın ürünü alıp satmak gibi bir amaçta bulunuyorsanız, bu grafikleri canlı olarak takip edebilirsiniz.

Altın takı türleri nelerdir?

Elazığ altın fiyatları
Elazığ altın fiyatları

Elazığ altın fiyatları arasında yer alan birçok farklı ürün, altın takı ürünlerini belirlemekte olan ürünler olarak karşımıza gelmektedir. Bu ürünler genel olarak hediyelik olarak takılan ve sunulan ürünler arasında bulunmaktadır. Altın ve döviz fiyatları araştırıldığında altın türlerine göre değişkenlikler gösterebilmektedir. Bu değişkenlikler arasında bulunmakta olan altın takı türlerinden birçok farklı takı türü bulunabilmektedir. Sizlerde bu ürünlerin piyasası hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, detaylı araştırmalar yapabilirsiniz. Takı türleri arasında yer alan ürünler arasında altın bilezikler, kolyeler, bileklikler ve türevi ürünler yer almaktadır.

Altın para türleri nelerdir?

Elazığ altın ve döviz fiyatları
Elazığ altın fiyatları

Elazığ altın fiyatları grafiklerini takip etmekte olan herkesin bildiği üzere, birçok farklı altın takı türü bulunmaktadır. Bu altın para türleri arasında birçok farklı ürün çeşidi bulunmaktadır. Bu altın para ürünleri takı olarak kullanılabildiği gibi yatırımlık olarak da alınabilir ve saklanabilmektedir. Bu ürünlerin fiyat grafiklerini takip etmekte olan kişiler, bu ürünlerin ne kadar çok alım satım hacmi olduğunu görmek ve bilmektedir. Böylece yapılacak olan tüm çalışmalarda, başarılı bir şekilde çalışmalar gerçekleşebilmektedir.

Cumhuriyet altını: Cumhuriyet altını 22 milimetre çapa sahip olmakla birlikte gramaj olarak ise 7,2 gram civarında olabilmektedir. Cumhuriyet altını genel olarak tam altın ile karıştırılıyor olsa da, ikisi arasında bir takım farklılıklar olabilmektedir.

Reşat altını: Sultan 5.Mehmet Reşat adına üretilmekte olan Osmanlı altını olarak bilinmekte olan bu altın paralar, piyasada oldukça zor olarak bulunmaktadır. Değer olarak cumhuriyet altını ile hemen hemen aynı olmakla birlikte cumhuriyet altınından biraz daha fazla değere sahip olan bu altın paralar 7 gram olmakla birlikte 22 ayar olarak bilinmektedir. Piyasada çok zor bir şekilde bulunmakta olan bu altın para türlerini alırken sertifika ya da ürüne ait kart talep etmeniz, altın paranın satışı sırasında sizin ihtiyacınız olan evraklar arasında olabilmektedir.

Hamit altını: Sultan 2.Abdulhamit adına üretilmiş olan Osmanlı dönemi paralarından olan bu altın para türünün aynı zamanda 2.5’luk ve 5’lik versiyonları da mevcut olmaktadır.

Yarım altın: Arka yüzünde yıldız simgelerinin içinde bulunan Atatürk portresiyle birlikte bilinen yarım altın, üzerinde basıldığı yılın tarihini de barındırmaktadır. Bunun haricinde teknik bilgi vermek gerekirse bir yarım altın 3,50 gram olmakla birlikte net gramajı ise 3,21 gram olarak bilinmektedir.

Elazığ altın ve döviz fiyatları
Elazığ altın fiyatları

Çeyrek altın: Çeyrek altın günümüzde, ön yüzünde yer alan Atatürk portresi ve etrafında sıralanan yıldız simgeleri ile bilinmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Darphanesi olarak bilgilerin yer aldığı bu altın para türünde, bir diğer adıyla küçük altın olarak da bilinebilmektedir. Birçok düğün ve organizasyonda hediye olarak alınmakta olan bu altın para türünün özelliklerinden bahsetmek gerekirse; 22 ayar altın oranına sahip olan bu para türü 1,605 gram altına sahip olmakla birlikte 18 milimetre çapına da sahip olarak bilinmektedir.

Ziynet altın: Bu altın türü cumhuriyet döneminde üretilmekte olan Ata altınlarından daha önce, Osmanlı tarihinde üretilmeye başlanmıştır. Günümüze kadar gelmekte olan bu altın türleri, geleneksel bir altın türü olarak karşımıza gelmektedir. Birçok farklı türü olan ziynet altınları, genel olarak; çeyrek ziynet altını, tam ziynet altını, yarım ziynet altını, 22 ayar bilezik, iki buçuklu ziynet altını ve beşli ziynet altın yani beşi bir yerde olarak bilinmekte ve listelenmektedir. Anlık Altın sitemizden anlık altın fiyatlarını detaylarını takip edebilirsiniz.

Elazığ hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

error: Seçim Çalışmıyor