• ALTIN (TL/GR)
  2.489,31
  % 0,13
 • ÇEYREK ALTIN
  4.259,00
  % -0,07
 • YARIM ALTIN
  8.648,00
  % -0,08
 • TAM ALTIN
  16.613,26
  % 1,65
 • CUMHURIYET ALTINI
  17.011,00
  % -0,08
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5130
  % 0,18
 • € EURO
  34,6172
  % 0,17
 • BIST 100
  9.548,09
  % -1,36

Altın en yüksek nerede bozdurulur

Altın en yüksek nerede bozdurulur

Altın en yüksek nerede bozdurulur

Günümüzde yatırım amaçlı altın alıp satan kişiler genel olarak satış yapmadan önce birçok farklı araştırma yapmaktadır. Bu araştırmaların başında ise “Altın en yüksek nerede bozdurulur” sorusu yer almaktadır. Bu soruya verilebilecek birden fazla cevap bulunmaktadır. Ancak genel olarak fiziksel altın aldığınızda en yüksek fiyatı; altınları aldığınız kuyumcu verecektir. Çünkü benzer tasarımlara ait ürünler o kuyumcunun vitrininde yer almaktadır. Kuyumcu o ürünleri temizleyip, ilgili işlemleri uyguladıktan sonra tekrar satışa koyabilecektir.

Altın En Yüksek Nerede Bozdurulur
Altın En Yüksek Nerede Bozdurulur

Kuyumculara bu soru yöneltildiğinde alınan cevap genelde yukarıda vermiş olduğumuz cevap ışığında görünmektedir. Bunun haricinde fiziksel altın satışı yapan kişilerin, bölgedeki tüm kuyumculara ürünlerini gösterip fiyat almaları gerekmektedir. Piyasalar anlık olarak değişiklik gösterebilmekte ve altın alım ve satım fiyatları değişebilmektedir. Bu nedenle fiziksel altın satışı yaparken çok fazla dikkat edip, acele etmemeniz gerekmektedir. Altın en yüksek nerede bozdurulur, sorusu bu nedenle sorulması gereken en önemli soru olarak karşımıza çıkmaktadır.

Altın Yatırımı Ne Zaman Yapılmalı?

Altın En Yüksek Nerede Bozdurulur
Altın En Yüksek Nerede Bozdurulur

Altın yatırımı yılın her dönemi yapılabilen, herhangi bir kısıtlama olmayan bir yatırım türüdür. Altın yatırımı yaparken hem fiziksel olarak hem de sanal olarak satın alma işlemi yapılabilmektedir. Altın yatırımı yapmak isteyen kişilere genel olarak yatırım zamanı düğünlerin az olduğu kış ayları söylenmektedir.

Kış aylarında altın yatırımı yapılıp, düğün zamanı artan fiyatlardan da satış yapılması altın yatırımcılarına verilen en temel tavsiyelerden biridir. Ancak altın yatırımcılarının bilmesi gereken en önemli kriter; altın yatırımı uzun vadeli yapılması gereken yatırımdır. Bazen yatırımcılar güzel bir kar için birkaç sene bekleyebilmektedir. Altın yatırımcısı olmak isteyen herkes bunu bilmeli ve bu riski göze alarak yatırımını gerçekleştirmelidir. Yatırım yaptıktan sonra altın yükselmeye başladığında sizlerde Altın en yüksek nerede bozdurulur gibi araştırmalar yapabilir ve altın satıp satmamanız gerektiği konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Altın Hangi Günler Alınmalı?

Altın satışı yapılmadan önce altın piyasası bir süre takip edilmeli, grafikler okunmalı ve kuyumculara soru sorularak bilgi alınmalıdır. Kuyumcuların vermiş olduğu bilgiler genel olarak altınların hafta başı ya da sonu değil hafta ortası satılması gerektiğidir. Ancak bazı kuyumculara göre bu yorumlar değişebilmektedir. Bu nedenle en iyi cevabı yine kendiniz vererek, risk alarak gerçekleştirebilirsiniz.

Altın Hangi Günler Satılmalı?

Altın En Yüksek Nerede Bozdurulur
Altın En Yüksek Nerede Bozdurulur

Altın aldıktan sonra belirli bir zaman geçip, kar etmek istediğinizde altını hangi gün satmak istediğinizden önce sormanız gereken en temel soru; Altın en yüksek nerede bozdurulur sorusudur.

Sonrasında ise altını hangi gün bozdurmanız ve satmanız gerektiği ile ilgili araştırma yapabilirsiniz. Altın piyasası genel olarak hafta başları yüksek, hafta sonları ise düşük olmaktadır. Pazartesi günleri piyasa tahlil edilmeli ve ilgili haftada işlem yapılacaksa ona göre plan yapılması gerekmektedir.

Bankalar Altın Alıyor Mu?

Zaman zaman bazı bankalar, fiziksel altınları sanal gram altınlara çevirebilmektedir. Bu işlemi yapabilmek için bankaya gelen ekspertizi beklemek gerekmektedir. Bankaya bazı günler gelen ekspertizler elinizde olan fiziksel altınlara değer biçmekte, sizlerin onayı sonrasında ise ilgili tutar banka hesabınıza sanal altın tutarı olarak gönderilmektedir. Böylece fiziksel altınlarınızı, sanal altın olarak görebilmeniz de mümkün olabilmektedir. Bunun haricinde bankalar sürekli olarak altın alım ve satım işlemi yapmamaktadır. Ayrıca bu ekspertiz ile altın alım işlemini de her banka yapmamakta, genel olarak kalıtım bankaları yapmaktadır. Ülkemizde yer alan katılım bankaları arasında;

 • Kuveyttürk Bankası,
 • Vakıfbank Katılım,
 • Ziraat Katılım,
 • Türkiye Finans,
 • Albaraka,

gibi bankalar yer almaktadır. Bu bankalara zaman zaman gelecek olan altın eksperleri takip edilerek, başvuru yapılabilir. Sonrasında ise gelecek teklifler sizlere uygunsa altınlarınızın satış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Eksperlerin vereceği fiyat; altınlarınızın oranına, kozmetik görüntüsüne, gramlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Bankalardan teklif aldıktan sonra kuyumculara da danışarak, sonrasında size en uygun teklif veren firma ile çalışabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz tüm bu araştırmalar size Altın en yüksek nerede bozdurulur sorusunun cevabını verecektir. Bu cevabı aldıktan sonra size en uygun olan, yatırım sürecinizi en iyi sonlandıracak olan teklifi tercih ederek fiziksel altınlarınızı nakite ya da gram altına çevirebilirsiniz. Bu yöntemle altın satışı güvenli ve hızlı altın satış işlemleri arasında yer almaktadır.

Anlık Altın

error: Seçim Çalışmıyor